2018 - 2019 н.р.

У Торецькому професійному ліцеї, в рамках заходів НМЦ ПТО в Донецькій області відбувся відкритий захід урок-квест з предмета «Електротехніка», в групі «Електрогазозварник, контролер зварювальних робіт». Урок пройшов у інтелектуально динамічній формі, де кожна команда проходила вказаним маршрутом виконуючі спеціальні завдання. Робота учнів у квесті урізноманітнила освітній процес, зробила його живим і цікавим, адже це і створення презентації, і розв’язання задач, і набуття навичок колективної роботи.

У процесі проходження квесту учні послідовно виконували всі завдання та змогли правильно розставити пріоритети під час взаємодії. У результаті роботи виявлено лідера, який власним розумом, логікою та знаннями сприяв перемозі своєї команди.

   

З 08.04.2019 року по 12.04.2019 року в Торецькому професійному ліцеї відбувся Тиждень фізики «Подорож у космос».

         Заходи Тижня були присвячені розвитку творчих здібностей учнів, розширенню світогляду учнів з історії становлення та розвитку космонавтики, вихованню національної свідомості, почуття доброти, мудрості, патріотизму, бачення зв’язку між історичними подіями та сьогоденням, формуванню інтересу до вивчення фізики.

         В ході проведення Тижня учні ліцею створили та оформили виставку малюнків та стіннівок, виготовили макет штучного супутника Землі, переглянули відеофільми «Перший супутник Землі», «Політ першої людини Юрія Гагаріна у космос», підготували презентації «Україна – космічна держава», «Космонавт України».

         Учениця групи15 Лимаренко Лариса взяла участь в обласному конкурсі творчих робіт серед учнів ЗП(ПТ)О Донецької області «Подорож у космос».

         Проведені заходи сприяли поглибленому вивченню фізики і астрономії, розширенню знань з історії космонавтики, стимулюванню творчого мислення, пошуку обдарованих учнів, популяризації їх творчих здібностей у галузі природничих наук.

   

З 25.02.2019 по 01.03.2019р.  у Торецькому професійному ліцеї пройшов тиждень з професії будівельного напрямку.

З метою підвищення престижності будівельних професій викладач спецдисциплін Т.В. Дехтяр провела екскурсію по штукатурним майстерням №1 та №2 для учнів інших професій та учнів з Новгородської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат. Учні мали можливість  зануритись  у світ  майбутньої професії, ознайомитись із зразками декоративної штукатурки та умовами підготовки майбутніх будівельників.

Під час тижня учні будівельного профілю взяли участь у випуску стіннівок з тематики «Моя улюблена професія».

            З метою ознайомлення та розвитку пізнавальної активності у процесі декоративного оздоблення поверхонь, формування готовності до оволодіння новою технологією опорядження поверхонь, майстри виробничого навчання Іващенко Д.І., Лужецький І.М., Мацай Н.Н. провели майстер – класи за темами:

·        «Технологія виготовлення та монтаж гіпсових 3Д панелей»,

·        «Технологія виготовлення та приклеювання гіпсових  плиток»,

·        «Технологія виконання декоративної штукатурки  «Барельєф»».

Відвідавши майстер-клас, учні на практиці оволоділи основними прийомами відливання гіпсових плиток та панелей, вдосконалили моторику рук під час виконання штукатурки «Барельєф», самостійно створили ескізи з приклеювання плиток.  

              У рамках атестації майстром виробничого навчання Ржаковою Л.І. був проведений відкритий урок виробничого навчання на тему «Намазування розчину на поверхню стіни штукатурною лопаткою, соколом, півтерком», метою якого було формування готовності до виконання складних операцій простої штукатурки. Максимально наближено до робочих операцій майстер продемонструвала нові прийоми трудової діяльності, акцентувавши увагу на використанні методів контролю та самоконтролю. Під час уроку учні з особливими освітніми потребами показали ступінь оволодіння теоретичним матеріалом  та вміння застосовувати його при виконанні практичного завдання.

Спільна діяльність майстра виробничого навчання та учнів, була спрямована на оволодіння професійними знаннями, навичками та уміннями.

Присутні на уроці колеги дали достатню оцінку проведенному уроку, а учні отримали подяку.           

               Предметний тиждень будівельних професій  дав змогу донести до кожного учасника навчального процесу цікаві заходи, допомогли міцніше та глибше оволодіти відповідними знаннями та вміннями, вдосконалити свої здібності, проявити ерудицію, інтелект, кмітливість і отримати безліч позитивних емоцій. Тиждень сприяв розкриттю творчого потенціалу учнів, пошукам нового підходу до використання сучасних будівельних матеріалів і виробів.

 

   

 

У рамках проведення Державної кваліфікаційної атестації 21.02.2019 року в Торецькому професійному ліцеї пройшов захист творчих (дипломних) робіт у випускній групі №29 з професії «Офіціант», кваліфікації офіціант 4 розряду.

         Завданням для виконання творчої роботи було створення віртуального закладу ресторанного господарства. До уваги державній кваліфікаційній комісії було представлено звіти-презентації творчих учнівських груп з виконання завдання та кінцевий продукт роботи – демонстраційна сервіровка столу та меню визначеного закладу.

          У звіті-презентації творчими групами були розкриті такі основні питання: створення легенди та назви закладу, визначення особливостей роботи закладу, представлення зразків посуду, приборів, білизни та надання характеристики процесу обслуговування відвідувачів.

         При виконанні та захисті творчих (дипломних) робіт учні продемонстрували не тільки свої професійні компетентності, а також здатність працювати в команді, використовувати сучасні інформаційні технології.

         Виготовлені учнями випускної групи демонстраційні сервіровки та меню визначеного закладу в черговий раз поповнять комплексне методичне забезпечення професії «Офіціант».

                          

          Творча учнівська група №1 представляє ресторан «ЗОДІАК»

   

    

 

«Злилися воєдино однині і назавжди!» – саме під таким гаслом пройшов з 21.01.2019 - 25.01.2019 предметний тиждень з предмета «Історія», присвячений 100 – річчю підписання Акту Злуки УНР та ЗУНР відповідно до графіка проведення предметних тижнів затвердженого у Торецькому професійному ліцеї. Його підготувала та провела викладач історії Дмитрова Ганна Леонідівна.

Метою проведення предметного тижня та проведених заходів стало вшанування багатовікової історії національного державотворення, засвідчення поваги до подвигу борців за свободу, незалежність і територіальну цілісність, єднання суспільства у справі розбудови України як високорозвинутої європейської держави, консолідації історичної пам’яті нації.

   

 

 

Протягом тижня з 17 по 22 грудня 2018 року в Торецькому  професійному ліцеї пройшов тиждень англійської мови.

         Метою предметного тижня було покращити вміння учнів із чотирьох видів мовленнєвої діяльності: аудіювання, читання, письма, говоріння; перевірити граматичні знання; збагатити лексичний запас учнів; навчити підлітків працювати в групах та парах; розвивати логічне мислення, творчі здібності, уяву, здогадку та прищеплювати культуру мовлення, зацікавлення та бажання вивчати англійську мову.

         У понеділок відбулось офіційне відкриття тижня англійської мови, під час якого учениці ІІІ курсу Михайленко Мілена та Цибулько Олена англійською мовою  говорили про важливість вивчення англійської мови та повідомили про основні заходи протягом тижня. Кожен урок англійської мови цього дня розпочинався із мотиваційного відео щодо важливості вивчення іноземних мов.

Вівторок був присвячений ребусам, кросвордам та вікторинам, відповіді на які учні намагалися знайти протягом навчального дня. Питання були пов’язані з Великою Британією та Україною (історія, географія, література, мистецтво, життя молоді, молодіжні культури), тобто теми, що вивчаються.

У середу був проведений День англійської мови під час якого здійснювалося інтерактивне опитування  «I’m learning English because …», учні давали різноманітні відповіді, проте найвдалішою  була відповідь Зенічевої Аліни, яка отримала солодкий приз. В цей день між групами ІІ курсу пройшов конкурс на кращу презентацію, з обраної теми і впевнено перемогли учні 22 групи.

Четвер – «Poem Day».  Метою дня поезії є знайомство учнів із зразками класичної та сучасної англомовної поезії, а також розвиток їхнього креативного мислення.

Останній день тижня був присвячений різноманітним іграм на англійській мові, але найцікавішою виявилась гра «Speak out» – це не тільки спосіб гарний розважитися, а й добрий тренажер для розвитку дикції та артикуляції.

Отже, тиждень приніс із собою багато цікавих заходів, був насиченим, хвилюючим та оригінальним.

   

 

Відкритий урок з української мови у Торецькому професійному ліцеї

У рамках атестації викладач української мови та літератури Торецького професійного ліцею Яценко О.О. презентувала досвід роботи та досягнення в міжатестаційний період. Для відкритого уроку з української мови, проведеного у групі № 30 з професії «Кухар, калькулятор» за темою: «Основні ознаки тексту: зв’язність, комунікативність, членованість, інформативність. Зміст і будова тексту. Тексти різних стилів, типів, жанрів мовлення. Особливості побудови твору - роздуму дискусійного характеру», викладач використала нетрадиційну форму проведення: урок-тренінг з ігровими елементами.

Метою уроку було узагальнити знання про текст як середовище функціонування мовних  одиниць, основні ознаки тексту; ознайомитися з особливостями побудови твору-роздуму дискусійного характеру; учитися розпізнавати його структурні елементи та будувати їх; з’ясувати лексичне значення слів “диспут”, “дискусія” “дебати”.  Виконувалися завдання з використанням методів кластеру та пазлування. Викладач продемонструвала нові методи та прийоми:

·        мультимедійна презентація, відеозапитання, метод кластеру, робота в парах, ігровий момент (скласти пазли, обрати категорію та закінчити прислів’я ), афіша наступного уроку

У ході уроку учні вдосконалили  навички складання  текстів відповідно до комунікативної мети, розпізнавання структурних елементів текстів та побудову їх. Вони активно із зацікавленістю виконували завдання  і довели, що володіють теоретичним матеріалом і вміють застосовувати його при виконанні практичних завдань. Цілі уроку були реалізовані повністю. Мета  уроку  досягнута.  Урок проведено на  високому  науково -методичному рівні. 

   

 

Відкритий урок виробничого навчання у Торецькому професійному ліцеї

 

            У рамках атестації майстер виробничого навчання Торецького професійного ліцею Мацай Наталія Несторівна презентувала досвід роботи та досягнення в міжатестаційний період, а також провела відкритий урок  виробничого навчання з теми: «Оволодіння прийомів нанесення розчину на поверхню ковшем» у групі учнів з особливими потребами за професією «Штукатур».

З метою розвитку логічного мислення та підвищення якості вмінь та навичок  учнів з особливими потребами, яким необхідний індивідуальний педагогічний підхід, виконувалися завдання з використанням інструкційних карток та блок-схем. Максимально наближено до робочих операцій  майстер продемонструвала   нові прийоми трудової діяльності, акцентувавши увагу на використанні методів контролю та самоконтролю. Застосування методу «Займи позицію» учням пропонувався з метою відстоювання своєї позиції, доводячи достовірність своєї думки. Учні проявляли ініціативу, активність. Протягом уроку показали, що володіють теоретичним матеріалом і вміють застосовувати його при виконанні практичного завдання. Матеріали, інструменти, технічна документація і, без сумніву, майстерність Наталії Несторівні  допомогли учням успішно оволодіти прийомами нанесення розчину на поверхню ковшем.

 

   

 

Згідно з планом роботи методичної комісії загально-технічних та спеціальних дисциплін будівельного напрямку на 2018-2019 навчальний рік у Торецькому професійному ліцеї з 19.11.2018 р. по 23.11.2018 р. проходив тиждень з професії «Електрогазозварник».

У рамках тижня були проведені наступні заходи:

·        Огляд стінних газет за професією «Зварник»

·        Виставка сучасного обладнання зварника та творчих робіт учнів з металу

·        Відкритий урок виробничого навчання з теми «Зварювання віконних решіток»

·        Вікторина «Ерудит» серед учнів груп «Електрогазозварник»

·        Підсумки тижня

До проведення тижня були залучені учні всіх курсів та педагогічні працівники відповідного напрямку професійної підготовки.

Вихідним матеріалом для стіннівок бути відомості про новинки і досягнення науки, техніки і технології, життя навчальної групи.

21 листопада 2018 в рамках проведення тижня за професією «Електрогазозварник» майстром виробничого навчання Кургановою О.П. проведено відкритий урок за темою «Зварювання віконних решіток», який був представлений у вигляді ділової гри. У процесі уроку учні змоделювали професійні виробничі відносини, сформували колективну форму роботи.

Майстри виробничого навчання Ткаченко І.М., Кравченко Р.С. та учні організували виставку тематичних творчих робіт, зроблених власними руками. Були представлені різноманітні підставки під квіти, підсвічники, тендітні троянди, фігурки з металу та багато інших робіт.

Викладач спецдисциплін Шевченко Л.П. провела вікторину «Ерудит». Учні охоче вирішували задачі, поставлені перед ними, показали зацікавленість у своїй професії.       

Проведення таких заходів стимулює увагу учнів до обраної професії, спонукає до вивчення теоретичного, практичного матеріалу та  дозволяє їм впевнено йти вперед, ставати фахівцями своєї справи.

   

                                            

 

 

Семінар-практикум педагогічних працівників з напряму «Зварювальне виробництво на базі Торецького професійного ліцею

 Відповідно до річного плану роботи НМЦ ПТО у Донецькій області 21 листопада 2018 року відбувся семінар-практикум педагогічних працівників з напряму «Зварювальне виробництво» на тему: «Сучасні підходи до організації проведення уроків виробничого навчання».

 Учасників методичного заходу гостинно зустрів Торецький професійний ліцей. Інна Чернобровкіна, директор ліцею, по традиції привітала гостей та побажала всім плідної роботи. Відкриваючи роботу семінару, методист НМЦ ПТО у Донецькій області Світлана Ревякіна звернула увагу на існуванні двох основних моделей, за якими проводиться навчання в системі ЗП(ПТ)О: традиційна і сучасна. Сучасна модель пов’язана з використанням сучасних технологій і методів навчання, які передбачають диференційований підхід з урахуванням інтелектуального розвитку учня та індивідуальних здібностей.

Семінар був цікавим і своїм практичним продовженням. Методист Торецького професійного ліцею Тетяна Дехтяр представила присутнім творчий портрет майстра виробничого навчання Олени Курганової, після чого учасники семінару мали змогу побувати на сучасному уроці виробничого навчання, який був представлений у вигляді ділової гри. Учень виконував роль бригадира зварювальників до якого звернувся замовник з метою виготовлення віконної решітки. Після обговорення технічних характеристик, матеріалу та терміну виконання бригада приступила до роботи, дотримуючись всіх вимог замовника. В процесі уроку учні змоделювали професійні виробничі відносини, сформували колективну форму роботи. Після практичної частини учасники семінару продовжили спілкування і зійшлися в думці, що урок був проведений на високому методичному рівні, методи та форми роботи були ефективними та сприяли досягненню поставленої мети. Усі учні працювали активно і з цікавістю, не були пасивними.

Швидко сплинув час, методист Центру Світлана Ревякіна підвела підсумки проведення семінару-практикуму і зазначила, що застосування ділової гри дозволяє максимально наблизити навчальний процес до практичної діяльності, врахувати реалії професії, приймати рішення, відстоювати свої позиції, розвивати в учасників гри колективізм та вміння працювати в команді. Щиру вдячність та моральне задоволення висловили учасники заходу колективу Торецького професійного ліцею за надзвичайну гостинність та створення комфортних умов при проведенні заходу

 

   

                                          

З 5 по 9 листопада в Торецькому професійному ліцеї у рамках тижня української мови та літератури відбувся відкритий позакласний захід «Навіщо мові буряни», метою якого було виховування любові до рідної мови, усної народної творчості, до України; виховування  колективізму, партнерства та взаємовиручки, розвиток мовлення, вміння творчо підходити до розв’язання  завдань, фантазувати, логічно мислити, аналізувати та робити висновки; навчання учнів через гру пізнавати та відкривати для себе нові знання та черпати їх з книг та підручників.

Ця знаменна подія була відзначена проведенням тижня української мови та літератури, класними годинами, відкритим позакласним заходом  «Навіщо мові бур’яни», який провела викладач української мови та літератури Яценко О.О. У заході взяли активну участь учні І, ІІ і ІІІ курсів Соседко А., Бєлоусова А., Блохіна В., Зозуля С., Волкова А., У заході взяли участь учні І та ІІ курсів. Вони взяли активну участь у конкурсах і вікторинах, виявили добрі знання з української мови, скористалися нагодою використати їх на практиці.   

       

       

З метою пропаганди здорового способу життя відповідно до плану спортивних заходів Торецького професійного ліцею на 2018-2019 навчальний рік було проведено Тиждень з фізичної культури, якій проходив   з 08.10.18 по 12.10.18 р.  та був присвячений темі  «У здоровому тілі - здоровий дух».

 

Робота була спрямована на: 

 

-         виховання ціннісної орієнтації на здоровий спосіб життя;

 

-         зміцнення здоров'я;

 

-         придбання необхідних знань в області фізичної культури і спорту;

 

-         залучення підлітків до систематичних занять фізичною культурою і спортом;

 

-         виховання  колективізму, взаємодопомоги, дисциплінованості, сміливості, наполегливості, завзятості, витримки, спортивного азарту, взаємовиручки і підтримки;

 

-         виявлення сильних спортсменів.

 

 

З великим інтересом, учні ліцею 1-3 курсів  взяли участь в творчих заходах та спортивних змаганнях :

 

 

08.10.18 - « Конкурс  на  кращій кросворд  із спортивної  тематики »  (1 -місце – група 12;  2 місце – група 19; 3 місце – група 15 ) ;

 

09.10.18 - « Змагання з футболу » ( 1 місце - група 12;  2 місце – група 15; 3 місце – група 18 ) ;

 

10.10.18 -  « Змагання з піонерболу» (1 місце - група 30;  2 місце – група 20;   3 місце – група 10) ;

 

11.10.18 -  « Змагання з настільного тенісу » (1 місце - група 35; 2 місце – група 25;   3 місце – група 35) ;

 

12.10.18 Спортивно - патріотичній захід до дня Захисника  «Козацькі   розваги» (1 місце – збірна команда ІІІ-курсу;  2 місце – збірна команда

І-курсу;   3 місце – збірна команда ІІ-курсу).

     

Таким чином, учні, які взяли участь у заходах, підвищили свій рівень спортивної майстерності, виявили слабкі та сильні сторони, здобули творчої наснаги та мотивації для подальшої самодосконалості.

   

   

 

2017 - 2018 н.р.

Згідно з рекомендаціями Міжнародної організації праці  у 2018 році Всесвітній день охорони праці проводиться під девізом – «Захищене і здорове покоління».

         З цієї нагоди в Торецькому професійному ліцеї було проведено низку заходів:

1.Відкритий урок за темою «28 квітня – Всесвітній день охорони праці» за участю страхового експерта з ОП Торецького міського відділення УВД Фонду соціального страхування Вадовської Я.О., в ході якого учні отримали корисну інформацію про безпеку праці на підприємствах, зокрема, для неповнолітніх; переглянули відеоролик, взяли активну участь в дискусії з питань безпеки життєдіяльності.

2.Конкурс стіннівок «Захищене і здорове покоління» серед учнів ліцею.

3.Оновлено куточки, стенди з питань охорони праці.

4.Семінари, класні години по групах, на яких учнівська молодь була ознайомлена з ризиками, пов’язаними з ОП.

5.Спортивні змагання серед учнів 1-3 курсів, присвячених Дню охорони праці.

         Метою проведення заходів було формування профілактики безпеки для гідної праці та економічного зростання, її реалізація в інтересах молодого покоління.

   

Відповідно до Указу Президента України від 18 серпня 2006 року № 685/2006 щороку 28 квітня, у Всесвітній день охорони праці, в Україні відзначається День охорони праці.

Згідно з рекомендаціями Міжнародної організації праці  у 2018 році Всесвітній день охорони праці проводиться під девізом – «Захищене і здорове покоління».

З цієї нагоди 25 квітня 2018 року в Торецькому професійному ліцеї інженером з ОП ліцею Назаренко В.В. за участю страхового експерта з ОП Торецького міського відділення УВД Фонду соціального страхування Вадовської Я.О. був проведений відкритий урок за темою «28 квітня – Всесвітній день охорони праці».

Учні отримали корисну інформацію про безпеку праці на підприємствах, зокрема для неповнолітніх, переглянули відеоролик «28 квітня - Всесвітній день охорони праці», взяли активну участь  у дискусії з питань безпеки життєдіяльності.

Метою уроку було формування  профілактики безпеки для гідної праці та економічного зростання, її реалізація в інтересах молодого покоління.

   

Ми ніколи не забудемо тебе, Тарасе…

 

          Є імена, що увібрали в себе душу народу, стали часткою його життя. Саме таким для українців є ім’я Тараса Григоровича Шевченка,  славетного і  величного митця, людини планетарного масштабу. 
          Минають віки, стираються написи на камені, тліють книги, руйнуються будівлі, але слово Шевченка – живе і вічне. Його творчість зігріта гарячою любов’ю до Батьківщини, пройнята священною ненавистю до ворогів і гнобителів народу.  Про те, що його думи, його пісні, його полум’яний гнів, його боротьба за світлу долю трудового люду були і залишаються думами, піснями, гнівом і боротьбою мільйонів.  

         Цікавими та пізнавальними  для учнів стали  виховні години «Є в Шевченка народження дата – дати смерті в Шевченка немає», проведені  класними керівниками, майстрами виробничого навчання, вихователем в гуртожитку ліцею проведено усний журнал «Доля Кобзаря».

         Українська символіка,  вишиті рушники,  портрети Шевченка, прикрашали навчальні кабінети. Звучали записи пісень на слова Тараса Шевченка, презентації супроводжувалися декламуванням поезій Кобзаря.

         Затамувавши подих, учні переглянули кінострічку «Мій Шевченко»,  де знов  поринули у світ думок палкого патріота, його почуттів, переживань, страждань.

         Завершилась декада Шевченківських днів арт-виставкою «Ми ніколи не забудемо тебе, Тарасе…»

         Минуло багато років з дня народження Т.Г. Шевченка – славного сина українського народу, але й сьогодні, як живий, говорить він із своїми наступниками. Його слово живе між нами, гнівне і ніжне, полум’яне і міцне. 
І на українській землі, над ланами, широкими полями,  містами і селами, як весняні води могутнього Дніпра, лине вічно живе в народі слова Великого Кобзаря. 
          Пам’ятає народ свого Кобзаря, вшановує його пам’ять. 
          На сучасному етапі розвитку  України саме Т. Г. Шевченко та його творчість є духовними наставниками, прикладом справжньої відданості і любові до рідної землі, рідного народу. 

   

Спадщина А. С. Макаренка і педагогічні пріоритети сучасності

У Торецькому професійному ліцеї в рамках роботи методичної комісії класних керівників (МККК)  відбувся «круглий стіл» за темою  «Спадщина А.  С.  Макаренка і педагогічні пріоритети сучасності», присвячений 130-річчю від дня народження класика педагогіки.

         Відкрила засідання голова МККК  Гозун Т. Г., запропонувавши  присутнім презентацію «Педагогічна  діяльність А. С. Макаренка»,   яка відібрала в себе кращі ідеї класичної та нової педагогіки.  Вона зазначила, що спадщина А. С. Макаренка – досягнення всього прогресивного людства, яке прагне до гуманної освіти.

         Цікавий матеріал  щодо життя та діяльності  педагога  та огляд   його літератури  підготували працівники ї  бібліотеки-філії №2  центральної бібліотечної системи Торецька  Рогинська О. М. та  Григор’єва  Л. Х., які  були запрошені на захід.  

         Заступник директора  з навчально-виховної роботи Агаркова О. М. нагадала присутнім, що на етапі реформування освіти постійно росте потреба у  пошуку найбільш активних педагогічних ідей і механізмів виховання. У цьому аспекті надзвичайно перспективним є звернення до багатогранної теоретико-практичної спадщини А. С. Макаренка, бо його виховна система – одна з найефективніших в історії педагогіки.

         Під час заходу учасники «круглого столу» подивилися документальний фільм, присвячений А. С. Макаренку та поділилися своїм досвідом щодо форм і методів виховання, особливо дітей з девіантною поведінкою.

Всі доповіді супроводжувалися яскравими  змістовими презентаціями, кінофрагментами. На завершення всі присутні подякували за набутий досвід, представлений на  засіданні «круглого столу».

 

 

      

 

Із метою розширення і поглиблення лінгвістичних знань, розвитку комунікативних умінь і навичок, естетичного виховання, духовного багатства учнів у період із 26 лютого по 02 березня 2018 року у Торецькому професійному ліцеї було проведено Тиждень англійської мови.

  Кожного року тиждень іноземної мови показує, що інтерес до вивчення англійської мови учнями нашого ліцею не знижується. Всі групи із задоволенням беруть участь у заходах. Предметний тиждень має велике загальноосвітнє, виховне та розвиваюче значення. Він не тільки поглиблює й розширює культурологічний світогляд учнів, але й сприяє розвитку їхньої творчої активності, естетичних смаків і, як наслідок, підвищує мотивацію вивчення мови та культури іншої країни.

Протягом тижня були проведені такі заходи:

- урочиста лінійка з нагоди відкриття тижня англійської мови та виставка стіннівок;

- онлайн-тестування рівня знань англійської мови для усіх охочих;

- відкритий тренінг для учнів ІІІ курсу з підготовки до виконання письмової частини ДПА та ЗНО з англійської мови;

- перегляд мультфільмів англійською мовою «Пригоди Шрека» та фільми та відео про Велику Британію та Лондон;

- урок-квест «Intellectual Marathon» та загальноліцейна вікторина «A Travel to Great Britain» для учнів І-ІІІ курсу;

- конкурс читців віршів англійською мовою. Учні ІІ курсу були найактивнішими. Переможці: Михайленко Мілена та Цибулько Олена (20 група).

Мета всіх заходів – виховувати та підтримувати мотивацію учнів до оволодіння іноземною мовою; узагальнення та закріплення набутих знань та умінь за темами «Харчування», «Світ професій» та «Природа і довкілля»; розширити знання про культуру Великобританії; розвивати інтелектуальні та пізнавальні здібності учнів, готовність допомогти один - одному, культуру спілкування в різних видах колективної взаємодії; формувати лінгвокраїнознавчу компетенцію учнів.

Підбиваючи підсумки тижня англійської мови, можна сказати, що мета була досягнута, адже учні отримали естетичне задоволення, поглибили знання з іноземної мови та спробували свої сили у різноманітних конкурсах.

   

 

У рамках проведення державної кваліфікаційної атестації 22.02.2018 року в Торецькому професійному ліцеї пройшов захист творчих (дипломних) робіт у випускній групі №29 з професії офіціант 4-го розряду під керівництвом викладача спецдисциплін Злобіної О.В.

         Захист учнівських творчих робіт складався з таких етапів: представлення членів творчої групи з зазначенням виконаної ними роботи; демонстрація кінцевого продукту творчої роботи – тематичних сервіровок та меню, а також звіту-презентації щодо організації та обслуговування тематичного заходу.   

До уваги державній кваліфікаційній комісії були представлені творчі роботи за темами:

-         Організація та обслуговування тематичного заходу «8 березня» на 10 осіб;

-         Організація та обслуговування тематичного заходу «Романтична вечеря» на 2 особи;

-         Організація та обслуговування тематичного заходу «Різдво Христове» на 10 осіб;

При виконанні творчих (дипломних) робіт, учні на високому та достатньому рівні продемонстрували не тільки свої професійні компетентності, але й здатність працювати в команді, вирішувати проблемні ситуації, швидко орієнтуватися в інформаційному просторі, використовувати сучасні інформаційні технології.

Виготовлені учнями випускної групи ТПЛ творчі роботи: зразки меню, тематичні сервіровки столів, презентації поповнять комплексне методичне забезпечення професії офіціант, стануть у нагоді викладачам та майстрам виробничого навчання при підготовці майбутніх кваліфікованих робітників.

   

Професійний тиждень будівельного напряму

         У Торецькому професійному ліцеї з 05.02.2018р. по 09.02.2018р. традиційно стартував щорічний тиждень з професій «Штукатур», «Штукатур, лицювальник – плиточник», мета якого – підвищення рівня фахової майстерності учнів, розвиток їхньої активності, вдосконалення організації та змісту навчання, зростання позитивного іміджу професійної освіти й популяризації робітничих професій.

      Професія будівельника дуже цікава, відповідальна, високооплачувана і завжди є затребуваною на ринку праці. Будівельники не тільки зводять нові будівлі, а й реконструюють старі, надають їм оригінальності та виразності. Сьогодення вимагає цікавих нестандартних рішень. Тому з впевненістю можна сказати, що професія будівельника – це професія майбутнього.

        Програма тижня, як завжди, була досить насиченою:

§  Огляд стіннівок про новинки і досягнення науки, техніки і технології за професією. Виставка навчальної, спеціальної літератури та творчих робіт учнів

§  Презентація професій, проведення екскурсій, перегляд відеофільмів «Нові технології у будівництві», з метою ознайомлення  та розширення кругозору учнів з історії виникнення та розвитку будівельних професій

§  Майстер-клас: «Технологія виготовлення та монтаж гіпсових 3Д панелей»,  «Технологія виготовлення макетів з елементами мозаїки» досвідчених та молодих майстрів виробничого навчання

§  Година дозвілля « Створення інтер’єру як вид мистецтва»

         Відповідно до плану проведення Тижня в ліцеї пройшли майстер-класи з професії «Штукатур» на тему: «Технологія виготовлення та монтаж гіпсових 3Д панелей», «Технологія виготовлення макетів з елементами мозаїки» у виконанні досвідчених майстрів виробничого навчання Ржакової Л.І., Мацай Н.Н. та молодих майстрів виробничого навчання Шевченко А.В., Лужецького І.М. Майстер-класи – одна із форм ефективного професійного навчання. У ході майстер-класів педагогічні працівники представили власну систему роботи, що передбачала комплекс методичних прийомів і забезпечила ефективне вирішення поставлених завдань, обумовлених темою із застосування при цьому нових технологій. Учні відчули творчий порив до оволодіння новою технологією опорядження поверхонь та спробували засвоїти нові технології професії. Запрошені до майстер-класів заступник директора з НВирР Злобіна О.В., викладач спецдисциплін Дехтяр Т.В., старший майстер Макуха О.П. визначили активну роботу учнів та наголосили на результативності використання таких форм навчання.

              Актив учнів гуртка «Будівельний світ» Семеренко О., Мелентьєва Р., Козленко А., під керівництвом  викладача спеціальних дисциплін Дехтяр Т.В., підготували для учнів з особливими освітніми потребами годину дозвілля «Створення інтер’єру як вид мистецтва». Спираючись на досягнення будівельної науки і техніки, учні прагнули прикрасити своє житло та підвищити свій  художній рівень обробки приміщень, правильно підібрати колір і скомбінувати його. Крім основних особливостей кольору в інтер'єрі навчалися зазначити і його психологічний вплив на людей. Учні отримали задоволення від процесу, а Сливний Дмитро, Фурман Сергій та Походна Ольга, можливо відкрили в собі талант, про який раніше і не підозрювали.

       Майстри виробничого навчання Іващенко Д.І., Клеус А.С. та учні організували  виставку «Майбутньому спеціалісту» творчих робіт декоративної штукатурки. Тиждень будівельних професій дав змогу донести до кожного учасника навчального процесу важливість професії, міцніше та глибше оволодіти відповідними знаннями та вміннями, вдосконалити свої здібності й отримати безліч позитивних емоцій.

    

 

 

Тиждень з професії «Електрогазозварник» 

 

         Згідно з планом роботи методичної комісії будівельного напрямку на 2017-2018 навчальний рік в Торецькому професійному ліцеї з 29.01.2018 р. по 02.02.2018р. проходив предметний тиждень професії «Електрогазозварник».

        У рамках тижня були проведені наступні заходи:

·        Огляд стінних газет за професією

·        Конкурс письмових робіт (рефератів)

·        Конкурс професійної майстерності за професією “Електрогазозварник”

·        Огляд творчих робіт учнів груп «Електрогазозварник»

·        Перегляд відеофільма про зварників, створеного учнями гр.22

Тиждень з професії проводився для всього колективу ліцею, а до його проведення були залучені учні всіх курсів та педагогічні працівники відповідного напрямку професійної підготовки

Вихідним матеріалом для стіннівок бути відомості про новинки і досягнення науки, техніки і технології, життя навчальної групи.

30 січня 2018 в рамках проведення предметного тижня за професією «Електрогазозварник» майстрами виробничого навчання Ткаченко І.М. та Кургановою О.П. проведено конкурс професійної майстерності серед учнів зварників.

До складу журі конкурсу входила комісія в складі адміністрації ліцею: заступника директора з НВирР Злобіної О.В., методиста ТПЛ Дехтяр Т.В., старшого майстра Макухи О.П., викладача спецдисциплін Шевченко Л.П.

         У нелегкій боротьбі за першість учасникам конкурсу необхідно було пройти два етапи.

  Викладач спецдисциплін Шевченко Л.П. провела теоретичний етап конкурсу. Учні охоче вирішували задачі, поставлені перед ними, показали зацікавленість у своїй професії.

          На першому етапі, учасники проходили тестування на знання теоретичних основ спецтехнології, матеріалознавства, охорони праці.

  Другим етапом конкурсу стала перевірка практичних умінь і навичок учасників. За обмежений проміжок часу кожна з бригад мала виконати зварювання металевої конструкції з профільної труби (лава).

          Оцінюючи виконані роботи, високопрофесійні члени журі, звертали увагу на цілий ряд критеріїв, серед яких були якість зварювального шва, порушення герметичності шва, організація робочого місця, дотримання вимог охорони праці та інші.

  Майстри виробничого навчання Григоренко Л.Т., Кравченко Р.С. та учні організували виставку тематичних творчих робіт, зроблених власними руками. Були представлені різноманітні підставки під квіти, підсвічники, лавка для відпочинку, тендітні троянди та фігурки з металу, мангал для приготування шашлику та багато інших робіт.

          Учні другого курсу презентували тематичну програму та свій власний фільм про обрану професію.

  Переможців конкурсів нагороджено грамотами.

          Проведення предметного тижня з професії «Електрогазозварник» із запланованими заходами привертає увагу учнів до обраної професії, спонукає до вивчення теоретичного матеріалу, щоб стати кращими в професії, поставивши перед собою мету - впевнено йти вперед, ставати фахівцями своєї справи.

 

   

З 22.01.2018р. по 26.01.2018р. в Торецькому професійному ліцеї пройшов

 Тиждень з професії «Слюсар з ремонту автомобілів»

         У рамках Тижня майстром виробничого навчання Коротковим О.С. та викладачем спеціальних дисциплін Олексієнко Р.Г. був підготований огляд-конкурс стіннівок та плакатів  з рубрики «Цікаві факти про назви автомобілів». У конкурсі  учні груп  продемонстрували своє бачення професії, продемонстрували  сайт автослюсарів, фото та відеоролики про виконання робіт професійної майстерності  з метою розширення кругозору.

        У групі 35 «Слюсар з ремонту автомобілів, газозварник, рихтувальник кузовів» майстер виробничого навчання Коротков О.С. провів відкритий урок за темою «Розбирання – збирання двигуна внутрішнього згоряння». Учні приймали  активну участь  у виробничому процесі при проведенні уроку,  на якому панувала творча, доброзичлива атмосфера.  Слід відзначити учнів Кулікова Романа, Ганіна Вадима, Поповіча Андрія та Ковальського Бориса за плідну роботу на уроці.

         У групі 15 «Слюсар з ремонту автомобілів, газозварник, рихтувальник кузовів» викладач спеціальних дисциплін  Олексієнко Р.Г. представив виставку творчих робіт за темою «Будова автомобілів», а майстер виробничого навчання Коротков О.С. в групі 25  провів розважальний захід «Швидкий автослюсар», на якому своєю оцінкою глядачі відзначили найкращих учнів Федорова М., Чуракова А., Бочарова А., Павленко М. та Родіна Д.

   

   

З 18 по 22 грудня в ДПЛ проходив тиждень хімії та біології.

Основна мета тижня хімії та біології – підвищення інтересу до предметів природничого циклу, залучення талановитих учнів до хімічних     і біологічних досліджень, формування в учнів здорового способу життя.

Протягом тижня були проведені наступні заходи:

·        Фотовиставка «Мої домашні улюбленці»;

·        Конкурс на кращу презентацію з теми: «Цікаві факти з життя рослин і тварин»;

·        Усний журнал «Здоровя»;

·        Відеолекторій «Статеві відносини підлітка».

Особливий інтерес серед учасників тижня визвав квест на тему «Хімія навколо нас», переможцем якого стали учні групи № 10.

   

Тиждень професій ресторанного сервісу

 

         З 18.12.2017р. по 22.12.2017р. в Торецькому професійному ліцеї пройшов Тиждень з професій ресторанного сервісу.

         У рамках Тижня майстром виробничого навчання Сорокіною Т.А. був підготований огляд-конкурс стінних газет та плакатів з професії «Кухар, калькулятор»  та «Офіціант, бармен, буфетник».  В конкурсі групи представили своє бачення професії.

         В групі 10 «Кухар, калькулятор» майстер виробничого навчання Андрушой Н.М. провела відкритий урок за темою «Приготування каш різної консистенції». Учні активно приймали участь в проведенні уроку. Слід відзначити учнів Панченко Ірину, Нагорнюка Кирила та Білоусову Аліну за плідну роботу на уроці.

         В групі 19 «Офіціант, бармен, буфетник» майстер виробничого навчання Водоп’ян С.Є. представила виставку творчих робіт за темою «Складання меню», а викладачем спецдисциплін Злобіною О.В. був проведений конкурс на кращу презентацію «Кулінарна характеристика страв та напоїв», організовано виставку кращих дипломних робіт, виконаних учнями випускних груп. 1 місце посіла Шатоха Катерина.

         В групі 29 «Офіціант, бармен, буфетник» майстер виробничого навчання Лазорько В.В. провела виставку кращих технологічних карток «Приготування змішаних безалкогольних напоїв», виконаних учнями групи.

         В групі 30 майстер виробничого навчання Рутковський В.С. провів конкурс професійної майстерності за професією «Кухар, калькулятор 4-го розряду» на тему «Технологія приготування зраз картопляних, фаршированих рисом та грибами». Місця були розподілені таким чином:

1 місце – Мироненко Марина

2 місце – Черемісін Владислав

3 місце – Мартинюк Діна

   

                      

 

Проведення  тижня правових знань

З 04.12. по 08.12. у Торецькому професійному ліцеї проводився тиждень правових знань. Відповідальним за проведення цієї програми була заступник з виховної роботи Агаркова О.М., заходи проводив викладач правознавства Алексютін А.А.

04.12.17 р. була проведена вікторина на тематику прав дітей серед учнів 10 групи. І місце зайняв учень 10 групи Глущенко Максим. Хочеться відмітити учнів 10-ї групи: Сусідко Аліну,Нагорнюк Кирила, Габріелян Андрія. 05.12.17р. викладачем правознавства серед учнів групи 12 було проведено тестування на знання прав дитини і прав людини. Учні мали змогу згадати основи правознавства, пригадати набуті на  заняттях з правознавства знання про те, що наша держава Україна є правовою, демократичною республікою, а також про права людини і дитини, закону нашої держави – Конституції України. Найбільш кмітливими учнями з’явилися Мартиненко Максим і Козлов Дмитро.

 Класні керівники в виховну годину розглянули деякі питання правової тематики: хуліганство, заборона куріння і розпивання алкогольних напоїв в суспільних місцях. Була організована та проведена зустріч учнів 1 і 3-го курсів з представниками військового комісаріату на тему: «Захист Вітчизни - обов’язок кожного громадянина».07.12.2017 року з учнями пільгової категорії  був проведений  диспут «Поняття свободи і обов’язку». Учні 30 та 25 груп подивилися учбовий фільм «Торгівля людьми у 21-му віці».

Тиждень правових знань не пройшов непоміченим, заходи, які були проведені знайшли відгук у серцях і свідомості наших учнів. Учні ліцею пригадали знання набуті на заняттях з правознавства.

 

  

Тиждень історії

Проведення предметного тижня з історії викладачем Торецького професійного ліцея Дмитровою Г.Л ., завжди є ефективним засобом підвищення пізнавального інтересу до вивчення дисципліни та стимулювання творчої активності учнів.

У 2017-2018 н.р. для проведення предметного тижня було обрано тему Голодомору 1932 – 1933 років, бо саме у цьому році Україна вшановує 85 роковину тих жахливих подій. Метою проведення заходів в рамках тижня стало: виховання почуття стурбованості долею невинних жертв тоталітарного режиму, поглиблення рівня знань учнів з заданої теми, сприяння розвитку всіх видів інтелекту (практичному, креативному, емоційному й соціальному) як головної умови всебічного розвитку особистості, її самореалізації як громадянина України.

В період з 20.11.2017 по 24.11.2017 було заплановано та проведено ряд цікавих та змістовних заходів в яких учні ТПЛ взяли активну участь.

В понеділок учні групи 30 Полозова А. та Гаврилюк А. в ході інформаційної хвилинки проінформували учнів ТПЛ на тему «85 роковина геноциду української нації – Голодомор 1932 – 1933 рр.». У вівторок було оголошено конкурс на розробку кращого ребусу чи кросворду, підготовки презентації, написання есе, доповіді чи реферату  тощо. Учні Торецького професійного ліцея активно відреагували на конкурс. Хочеться відзначити таких учнів: Пузанов С. учень гр. 22, підготував відеоролик «Голодомор в Донбасі», Яструбінська Я. учениця гр. 22 підготувала змістовну презентацію на задану тему, учениця групи 20 – Семисошенко Т. написала твір – роздум «Голодомор бентежить серце моє», Полозова А., Полунець К. та Мироненко М. учениці гр. 30, провівши пошуково – дослідницьку роботу поділилися спогадами своїх сімей, що дійшли до них від очевидців Голодомору. У середу було проведено виховний захід «Голодомор – помста за незламний дух свободи» в ході якого учні групи 30 поглибившись у факти та причини злочину проти української нації вшанували жертв Голодомору хвилиною мовчання. У п’ятницю було проведено відкритий урок з історії України «Голодомор – геноцид української нації». Урок був побудований на використанні інтерактивних методів, скетчноутінгу та вивченні архівних документів, які предоставив офіційний веб-портал Державної архівної служби України.

Можна зазначити, що намічених цілей вдалося досягти, бо події 1932 – 1933 років не залишили байдужими серця учнів ТПЛ.

   

 

Поетапна кваліфікаційна атестація за професією Штукатур 2-3 розряд

 

        У Торецькому професійному ліцеї  з 07.11.2017 по 10.11.2017 була проведена поетапна кваліфікаційна атестація за професією «штукатур 2-3 розряду».  У рамках  атестації  учні (з особливими потребами) груп №26, 27, 28 виконували кваліфікаційні пробні роботи  та  складали  іспит з професійно-теоретичної підготовки.

        Під час проведення ПКА учні продемонстрували  професійні  знання, уміння та навички  згідно кваліфікаційних вимог на достатньому рівні.

 

   

   

9 листопада 2017 р. в Торецькому професійному ліцеї  традиційно пройшов День української писемності та мови. Ця знаменна подія була відзначена проведенням тижня української мови та літератури, класними годинами, відкритим позакласним заходом  «Навіщо мові бур’яни», який провела викладач української мови та літератури Яценко О.О. У заході взяли активну участь учні І, ІІ і ІІІ курсів Соседко А., Бєлоусова А., Блохіна В., Зозуля С., Волкова А., Полозова А. та багато інших.

   

     

Патріотично налаштовані учні та працівники ТПЛ в цей день колективно написали Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Приєднавшись до урочистих масових заходів, увесь колектив ліцею, обєднаний любовю до рідної мови, відчув себе необхідною часткою нашої держави.  Ми сильні разом!!!

   

      

1 листопада 2017 року в Торецькому професійному ліцеї відбувся святковий виховний захід «Обрядові страви української кухні з борошна» для майбутніх кухарів, який розробив і провів з учнями 3 курсу майстер виробничого навчання Рутковський Владислав Станіславович.

         Мета заходу – ознайомити учнів з обрядовими українськими виробами з борошна, виховання любові до свого рідного краю та національних традицій українського народу.

         Ведучі заходу, учні 3 курсу Полозова Анастасія, Гаврилюк Альона та Пронічев Ян ознайомили запрошених з традиційними виробами української кухні з борошна, правилами гостинності у різних регіонах України. Була представлена відеопрезентація обрядових виробів, невеличкі жартівливі фрагменти про українські страви з фільму «Вечори на хуторі біля Диканьки» та мультфільму «Сонячний Коровай».

         Учні разом з  майстром згадали веселі та мудрі прислів’я про хлібо-булочні вироби, а учениця групи 20 Зозуля Сніжана розповіла вірш про Хліб.

         Виховний захід закінчився приємним частуванням для всіх весільним короваєм та весільними шишками, які і стали головною прикрасою свята.

 

   

 

27.10.2017 року у Торецькому професійному ліцеї було проведено відкритий урок у групі №30 за професією «Кухар, калькулятор». Урок проходив у вигляді захисту творчих робіт, де учні продемонстрували вміння доцільно та творчо використовувати набуті знання з навчальних предметів «Інформаційні технології» (викладач Марченко К.А.) та «Технологія приготування їжі з основами товарознавства» (викладач Злобіна О.В.).

Під час захисту творчих робіт, учні продемонстрували вміння працювати з навчальною інформацією, яка мала випереджувальний характер, вміння логічно та творчо мислити, працювати в команді.       Найзмістовнішими та творчими були роботи таких учнів: Полозова Анастасія – «Технологія приготування та відпуск страв з фаршированої риби»; Пронічев Ян, Черемісін Владислав – «Технологія приготування та відпуск страв зі смаженої риби»; Гаврилюк Альона, Мироненко Марина – «Технологія приготування та відпуск страв зі смажених овочів»; Полунець Катерина – «Технологія приготування та відпуск смажених страв з птиці».

   

   

Із 02.10. по 06.10.2017 року у Торецькому професійному ліцеї проходив тиждень фізики, присвячений 60-річчю запуску першого штучного супутника Землі. Протягом тижня учні 1 та 3 курсів під керівництвом викладача фізики Макаренко І.М. взяли активну участь у конкурсах малюнків, рефератів, плакатів, презентацій, виготовленні макетів супутників, дізналися багато цікавої інформації з історії створення штучного супутника Землі та його запуску, ознайомилися з біографією та творчою роботою великого вченого  в галузі космонавтики Корольова С.П. Переконалися в безмежності пізнання та в тому, що тільки наполегливий труд і терпіння приведуть до гарних успіхів у навчанні.

   

                     

 

Внимание! это сообщение появляется в Демо-версии.