2016-2017 н.р.

26 червня 2017 року в Дзержинському професійному ліцеї було проведено круглий стіл "Конституція - основа держави", присвячений 21 річниці Конституції України.

Екскурс в історію виникнення перших політикоправових актів, що регулюють найважливіші суспільні відносини в державі, провела викладач історії Дмитрова Ганна Леонідівна. У ході екскурсу згадали «Руську Правду» , яка була укладена в Київській державі у XI—XII ст.; «Договори і Постановлення Прав і вольностей Війська Запорозького» Пилипа Орлика, що були укладені у 1710 році та який визначав права і обов'язки усіх членів Війська;  Основний Закон УНР, прийнятий Центральною Радою 29 квітня 1918 року, в останній день існування Центральної Ради та Конституцію незалежної України.

Про норми Конституції та її значення у становленні демократичної та правової держави доповів викладач правознавства Алексютін Анатолій Анатолійович.

У ході проведення круглого столу учням групи 20 надавалась можливість висловити свої думки з приводу конституційної реформи 2016, її необхідності та актуальності на шляху до євроінтеграції. Присутнім було продемонстровано документальне відео, яке дало можливість учням зануритися в історичні події прийняття Основного Закону молодої держави.

Усі заходи були спрямовані та направлені на формування правової культури учнів та їх поваги до Основного Закону України.

      

Тиждень професії штукатур, лицювальник-плиточник

З 10.04.2017 по 14.04.2017 у Дзержинському професійному ліцеї пройшов тиждень з професії «Штукатур, лицювальник-плиточник». У рамках тижня була проведена екскурсія для учнів міста з Новгородської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат. Учні школи  мали можливість  занурити  у світ  майбутньої професії.

       Розважальна програма “Найкращий творчий архітектор!”, пропонувалася з метою розширення кругозору учнів з професії та вияву творчої думки і фантазії при оздобленні будинків та благоустрою їх території. При створенні «Ескізу» архітектурної будівлі, учні навчилися поєднувати конструктивні елементи будівлі, розвивати почуття краси, фантазію, уяву, творчу думку, акуратність в роботі, увагу, зорове бачення.

        Проведення майстер-класу  «Все почалося з глини...»   ніс в собі незбагненну цінну інформацію з нашого минулого, знайомство з давнім мистецтвом ліплення з глини. Майстри виробничого навчання підготували доповідь про давнє українське ремесло та передали учням частинку свого досвіду ліплення  глиняних виробів. Відвідавши майстер-клас, учні на практиці оволоділи основними прийомами роботи з глиною, вдосконалили моторику рук, самостійно створили глиняний виріб.   

  Враження — величезні, емоції — неповторні. І як результат – вироби власними руками. Головне – бажання творити.

             

 03.03.2017 р. викладач  матеріалознавства Шевченко Л.П. провела узагальнюючий урок  брейн-ринг з теми «Метали та їх використання».
             В інтелектуальному змаганні зустрілися групи І та ІІ курсу за професією «Електрогазозварник, контролер зварювальних робіт». Дві команди, «Титани» та «100% Метал», доводили, що вміють творчо мислити, приймати нестандартні рішення, здатні активно співпрацювати в команді. Кожна команда підготувала випуск газет на тему «Використання металів», які були  презентовані капітанами команд Гольбою  О. та Пузановим С.
              Журі оцінила виконану роботу і відмітила емоційно - насичений виступ – захист команди «Титани» та більше насичений фактами та прикладами виступ - захист команди «100% Метал».
Під час уроку атмосфера була емоційно напружена, доброзичлива. Усі учні мали можливість висказати  власну думку з того чи іншого питання, «блиснути» набутими знаннями.

   

   

З 27.02.2017  по 03.03.2017 року  в Дзержинському професійному ліцеї викладач Марченко К.А. проводила тиждень інформатики.

Метою заходів та уроків були :

 - розвиток комп'ютерних здібностей, кмітливості, допитливості, логічного мислення;

 - розвиток  і зміцнення інтересу до інформатики та ІКТ;

 - виховування прагнення до безперервного вдосконалення своїх знань;

 - поглиблення уявлення учнів про використання відомостей з інформатики в

повсякденному житті;

 - залучення учнів в самостійну творчу діяльність;

 - виявлення учнів, які володіють творчими здібностями, прагнуть до поглибленого вивчення інформатики.

          Протягом тижня учні 1-3 курсів були активними учасниками заходів:

Вікторина «Найрозумніший».

Конкурс набору текстів «Хто швидше».

Розгадування кросвордів, ребусів.

Інтелектуальна гра «Евріка».

Конкурс створення відеокліпів . Переможець – Пузанов Сергій (12 група)

Найактивніші учасники тижня інформатики були заохочені відмінними оцінками. 

   

10 лютого 2017 року в Дзержинському професійному ліцеї майстер групи № 19 «Офіціант, бармен, буфетник» Водопян С.Є. провела кваліфікаційну пробну роботу на присвоєння 3-го розряду з професії «Офіціант». Учні продемонстрували уміння і навички, які здобули під час практичного навчання.

Продемонстрували організацію робочого місця офіціанта, техніку натирання столового посуду, приборів, складання різних видів серветок. Також вони виконали попередню сервіровку столу згідно меню до сніданку, обіду або вечері.

   

17 лютого 2017 року  у Дзержинському професійному ліцеї пройшла поетапна атестація на присвоєння 3-го кваліфікаційного розряду з професії «Електрогазозварник»

Перелік кваліфікаційних пробних робіт був розроблений майстром виробничого навчання Кургановою О.П. під керівництвом старшого майстра, розглянутий методичною комісією, та затверджений заступником директора з навчально-виробничої роботи. Була підібрана робота, яка відповідала вимогам кваліфікаційної характеристики відповідної кваліфікації та технологічним вимогам.

Учням повідомили порядок і умови виконання кваліфікаційної пробної роботи, видана потрібна документація (креслення, технічні вимоги та інше), наряд на виконання роботи із зазначенням розряду роботи, норми часу.

Кваліфікаційна пробна робота вважалася зарахованою за умови, що завдання виконано у відповідності з технічними та технологічними вимогами і в заданий час.

Усі учні впоралися з поставленим завданням на присвоєння 3-го кваліфікаційного розряду з професії «Електрогазозварник»

   

 

10 лютого 2017 року в Дзержинському професійному ліцеї в рамках атестації викладач хімії Гозун Т.Г. провела відкритий урок за темою «Поняття про синтетичні лікарські препарати на прикладі аспірину». Урок пройшов у формі ток-шоу «Говорить Україна».  Активними учасниками цього ток-шоу стали учні груп 10, 30 (професія «Кухар, калькулятор»).

Цікава форма проведення уроку була вибрана для того, щоб сформувати у дітей навички публічного виступу та дискутування, навчити їх захищати власну позицію, привити бережливе ставлення до власного здоровя. В студії ток-шоу «Говорить Україна» виступили і лікарі-професіонали, і народна цілителька. Глядачам були цікаві ті факти про аспірин, які вони почули.  Результатом спілкування лікарів і глядачів став «Медичний бюлетень», створений спільними зусиллями в результаті дебатів.

  Використані форми роботи, методи, прийоми  були доцільні на відповідних етапах уроку, цілі, поставлені викладачем, досягнуті.  

 

   

   

 

8 лютого 2017 року в Дзержинському професійному ліцеї в рамках атестації викладач фізики Макаренко І.М. провела відкритий урок за темою «Інфрачервоне, ультрафіолетове, рентгенівське випромінювання в життєдіяльності людини», активними учасниками якого стали учні групи 30 (професія «Кухар, калькулятор»).

Метою цього узагальнюючого уроку із застосуванням комп’ютерних технологій став показ властивостей різних видів випромінювання, їх можливого застосування у вирішенні економічних і природоохоронних проблем. В ході уроку учні мали можливість продемонструвати самостійно підготовлені презентації, вирішити задачі, провести самоперевірку отриманих знань, побачити на власні очі, як виглядають прилади, які випромінюють інфрачервоне або ультрафіолетове проміння.

Використані форми роботи, методи, прийоми  були доцільні на відповідних етапах уроку, цілі, поставлені викладачем, досягнуті. 

 

   

        

31 січня 2017 року в Дзержинському професійному ліцеї в рамках атестації викладач технології зварювальних робіт Шевченко Л.П. провела відкритий урок за темою «Зварювальні пальники». Активними учасниками стали учні групи 12 (професія «Електрогазозварник»)

Метою уроку стало формування в учнів поняття про будову та принцип дії пальників для газового зварювання, знайомство з класифікацією цих приладів.

Треба відмітити, що мета уроку була досягнута  повністю, урок ефективний. Структура проведеного уроку відповідає його типу – урок засвоєння нових знань. А використані форми роботи, методи, прийоми  були доцільні на відповідних етапах уроку.  

Протягом уроку  учні активно продемонстрували вже набуті знання, виявили бажання оволодіти професійною майстерністю, показали своє позитивне ставлення до обраної професії.

   

      

27 січня 2017 року в Дзержинському професійному ліцеї викладачі Дехтяр Т.В. (технологія штукатурних робіт )та Марченко К.А. (інформаційні технології) провели відкритий бінарний урок «Складання технологічного процесу підготовки поверхонь за допомогою таблиць MS Word».  Активними учасниками цього уроку стали учні груп 16, 17, 18 (професія «Штукатур»). 

Протягом уроку діти показали знання та вміння з професійно-теоретичної підготовки, які необхідні для штукатура. Узагальнили знаний матеріал та розширили знання щодо послідовності виконання операцій при підготовці поверхонь під штукатурення. Також вони навчилися чітко, стисло описувати технологічну послідовність,  вибирати необхідний інструмент та інвентар. А за допомогою знань з інформаційних технологій змогли створити технологічну картку.

Результатом цього уроку стало вміння майбутніх штукатурів складати інструкційно-технологічну картку робочого процесу, яка є основою технічної грамотності та сприяє підвищенню рівня компетентності учнів.

   

                   

Тиждень біології

 

Тиждень біології проводився викладачем хімії та біології Гозун Т.Г. в грудні місяці згідно з річним планом ліцею та планом роботи методичної комісії.

Мета тижня - підвищення інтересу до предмету, заохочення учнів до пошуків додаткових матеріалів, залучення талановитих учнів до біологічних досліджень, формування в учнів здорового способу життя.

У проведенні тижня приймали участь учні І і ІІ курсів. Заздалегідь учням був запропонованій план проведення тижня, список рекомендованої літератури, теми рефератів та повідомлень. Протягом тижня біології були проведені такі заходи: конкурс газет, рефератів  та презентацій  з теми «Цікаві факти з життя рослин і тварин», усний журнал «Здоров’я», відеолекторій «Статеві відносини підлітка» та  вікторина «Хімія навколо нас» серед учнів І та ІІ курсів, переможцем якої стала  команда учнів ІІ курсу.

Всі заходи, заплановані на тиждень, були проведені на достатньому рівні. Особливий інтерес учні проявили при проведенні вікторини та відеолекторія.

   

 

ТИЖДЕНЬ ПРАВОВИХ ЗНАНЬ

 

             Всеукраїнський тиждень права в кожному загальноосвітньому навчальному закладі проводять, звісно, по-своєму. Та хіба ж не надихає досвід колег на нові звершення?

         Тиждень права є не лише творчим звітом викладача основ правознавства, а й стимулом для учнів поглиблювати свої знання заради становлення вільних, відповідальних, гідних громадян. Правовою освітою та вихованням треба займатися з раннього дитинства, коли дитина тільки вступає в колектив, учиться жити в суспільстві.

      Чи кожна дитина здатна прислухатися до звуків пісні джмеля, до шелесту липи на дереві, до пташиного співу, музики ? Навчімо її бачити, чути, творити, любити, не забувши при цьому індивідуальності.

       У зв’язку з цим  в Дзержинському професійному ліцеї проводиться велика робота на правову тематику. І цього навчального року  з 05 по 09  грудня  відбувся тиждень правових знань, який організував і провів викладач правознавства Алексютін Анатолій Анатолійович.  Одне з найважливіших завдань вивчення правознавства – опрацювати  Загальну декларацію прав людини як основу поведінки в різних життєвих ситуаціях, виховувати пошану до людської особистості; навчитися поводженню у важких ситуаціях,  спираючись на положення міжнародних правових документів.

         Серед мешканців гуртожитку була проведена вікторина-тестування «Права дитини» і правова година «Мої права». В усіх навчальних групах 1-3 курсів класними керівниками проведені виховні години  на правову тематику, а 08.12.2016р. проведено відкритий захід «Правова компетентність людини» за участю представників Торецького відділення поліції. Під час бесіди учням було роз’яснено, що права є щитом, який захищає гідність кожної людини; що у певних випадках права можна припинити або обмежити; що забороняється принижувати гідність дитини; що права пов’язані між собою; куди можна звернутися, коли твої права порушуються і багато інших цікавих питань. Учні з великою зацікавленістю слухали інформацію про права та обов’язки молодих громадян країни, Конвенцію про права дитини, про основи сімейного законодавства, про юридичну відповідальність неповнолітніх, про дотримання правил дорожнього руху.

        Правове виховання — це цілеспрямований постійний вплив на людину з метою формування у неї правової культури і активної правомірної поведінки. Основна мета правового виховання — дати людині необхідні в житті юридичні знання і навчити її по­важати закони і підзаконні акти та додержуватися їх, тобто сфо­рмувати достатньо високий рівень правової культури, здатний значно зменшити кількість правопорушень. Кожна людина, зна­ючи свої права і обов'язки, може грамотно захищати себе від не­законних дій з боку юридичних органів

Ніколи не буде зайвим повторити свої обов’язки і дотримуватися їх, знати свої права і користуватися ними, побачити деякі проблеми зі сторони та зробити для себе висновки. Незнання не звільняє від відповідальності, а знання навпаки перетворюється на силу, якою можна захистити себе від шкідливого та небезпечного, зміцнити свою силу волі, покращити поведінку!

     

 

ТИЖДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ

 

9 листопада у ліцеї пройшов тиждень української мови та літератури, приурочений до Дня української писемності і мовлення, який провела викладач української мови та літератури Яценко О.О. У ході тижня серед учнів ліцею було проведено відкритий захід «Вони зберегли та збагатили нашу мову». Активну участь у проведенні цього заходу взяли учні групи № 20. Це Пронічев Ян, Гаврилюк Альона,  Полозова Анастасія, Марина Мироненко. Учні дізналися про українських поетів - перекладачів, почули  вірші на мові оригіналу та в перекладі Л.Українки у виконанні Яна Пронічева, пограли у вікторини за творами українських письменників. Такі заходи доводять, що без рідної мови жодна людина не здатна повноцінно почувати себе частиною свого народу, його історії і культури. Хай завжди звучить наша українська мова!

   

 

 

ТИЖДЕНЬ МАТЕМАТИКИ

У період з 07.11.2016-13.11.2016 у Дзержинському професійному ліцеї проходив предметний тиждень з математики. Протягом тижня проводились різні заходи з математики: перегляд документального фільму "Архимед - повелитель чисел", знайомство учнів з видатними українськими вченими, які зробили великий вклад в розвиток математики, також протягом тижня учні вирішували завдання на розвиток логичного мислення, кросворди, ребуси і інші цікаві завдання. Завершуючим етапом був проведен урок "Магія чисел", на якому учні познайомились с закономірністю деяких обчислень та  магічними числами. Метою проведення є розвиток особистісних якостей учнів та активізація їх розумової діяльності, підтримка та розвиток творчих здібностей та інтересу до предмета, формування усвідомленого розуміння значущості математичних знань у різних сферах  діяльності. Очікувані результати:

        1. Підтвердження наявних в учнів базових знань відповідно до тематики Тижня математики.

        2. Знайомство з видами творчої самостійної діяльності та розвиток навичок її виконання.

        3. Виявлення кола учнів, які прагнуть до поглиблення знань з математики.

         4.     Розширення історико - науково кругозору учнів в галузі математики.

         Підводячи підсумки проведення тижня математики можна зробити висновки, що учням дуже сподобались заходи та завдання, діти показали свої знання з математики, своє логічне мислення, самостійність у прийнятті рішень, показали уміння працювати в команді, тому можна зробити висновки, що очікувані результати підтвердились.

   

 

ТИЖДЕНЬ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ


                  З 31.10 по 04.11.2016 р. в Дзержинському професійному ліцеї пройшов тиждень англійської мови.

        Метою проведення тижня англійської мови є удосконалення знань, вмінь та навичок отриманих на уроках англійської мови, розширення світогляду та ерудиції учнів; розвиток їх творчих здібностей, самостійності, естетичних смаків; виховання любові й шанування людей свого рідного краю і країни, мова якої вивчається, а також формування вміння концентрувати увагу, логічно викладати думки, заохочувати учнів до роботи над собою; виховувати інтерес до вивчення англійської мови. 

           Головною метою проведення тижня було підвищення мотивації серед учнів до вивчення іноземної мови в ліцеї, розвинути в учнів навички слухання та говоріння іноземною мовою, розвинути в учнів інтерес до творчості, розвинути в учнів логічне мислення та пам'ять. 

        Мета була досягнута, адже учні отримали естетичне задоволення, поглибили знання з іноземної мови та спробували свої сили у різноманітних конкурсах. Приємно усвідомлювати, що учні цікавляться краєзнавчим матеріалом.

        Дякуємо учнів за активну участь у проведенні тижня. Бажаємо й надалі перемагати та показувати гарні результати.

   

 

Тиждень зварників

Згідно плану роботи ліцею та методичної комісії будівельного напрямку з метою сприяння підвищення  професійної культури, соціальної активності,  підняття  престижу робітничих професій. в ДПЛ відбулися заходи, направлені на визначення  якості професійної підготовки та розвиток творчої активності учнів ліцею за професією «Електрогазозварник». З 17.10 по 21.10. 2016 р саме професія зварника розпочала тиждень професій у нашому ліцеї. Це - одна з ведучих професій нашого навчального закладу.

Мета заходу: Основною метою є розвиток інтересу учнів до обраної професії. 

Учасники тижня:

v учні 1-3 курсу групи «Електрогазозварник»

v майстри в/н Ткаченко І.М., Курганова О.П., Григоренко К.Т., Кравченко Р.С.

v викладач спецдисциплін Шевченко Л. П.

   

 

ТИЖДЕНЬ  ІСТОРІЇ

                   Щороку в Дзержинському професійному ліцеї проводяться предметні тижні з предмету "Історія". 2016 – 2017 навчальний рік не став винятком. Вже у вересні в період з 26.09. 2016 по 30.09.2016 року пройшов предметний тиждень на тему «Віхами рідного міста». В актуальності тематики не виникає сумнівів, бо саме 2016 рік  - є роком важливих змін, які стають доленосними для кожного з нас, роком коли ми стаємо свідками творення історії міста та країни в цілому, роком коли наше місто відзначає 210-у  річницю.

                  Проведення предметного тижня мало на меті підвищення в учнів зацікавленості до вивчення історичного минулого нашого краю шляхом поглиблення знань із краєзнавчого матеріалу; розвитку почуття патріотизму, любові до рідного краю, його історії, героїчного минулого та формуванню громадського почуття, свідомої соціальної активності та відповідальності; розвитку вміння працювати із різноманітними джерелами інформації, знаходити та використовувати потрібну інформацію із різноманітних джерел,  таких як книга, документи, Інтернет; формуванню інформаційної компетенції в учнів.

              

 

 

29 вересня учитель історії Дмитрова Г.Л. провела відкритий урок пам’яті «Трагедія Бабиного Яру». У ході уроку учні дізналися, що відлуння Голокосту сталося і в рідному місті Дзержинську. В листопаді 1941 року в часи відновлення роботи шахт німецький капітан Вітке вирішив перевірити наявність газу в шахті «Чигарі» дуже жахливим методом. За його вимогою із Дзержинської поліції привезли заарештовану єврейку Азимову Розу Семенівну. Поліцаї прив’язали її до канату і опустили в шахту, де вона знаходилась декілька годин. Коли жінку підняли вона була жива, але не при своєму розумі. Вітке наказав розстріляти її.  І так по всій Україні. 

             Визвав захоплення подвиг Ірени Сендлер, німкені, яка винесла з гетто 2500 дітей. В Ізраїлі, при Меморіалі пам’яті жертвам Голокосту «Яд Вашем», біля кожного дерева якого встановлено пам’ятний знак із викарбуваними іменами рятівників-героїв. Серед імен Праведників народів світу 1418 імен українців. Хвилиною мовчання учні вшанували їх пам’ять.

             І результатом цього уроку  було створення учнями електронного листа, щоб розіслати його в період з 29 – 30 вересня на електронні адреси знайомим, близьким, друзям.  Ось його текст: «29 – 30 вересня 2016 року відзначається 75 річниця трагедії в Бабиному Ярі. Ти отримав це електронне повідомлення і став ланкою в ланцюжку пам’яті про шість мільйонів євреїв, десять мільйонів християн і 1900 католицьких священиків, які були вбиті, розстріляні, зґвалтовані, спалені, заморені голодом і принижені! Памятай! Не допусти!» Протягом проведених заходів у всіх групах панувала атмосфера  зацікавленості до подій, розуміння важливості «знати й любити свій народ та знати і поважати усі інші». Історична пам'ять про Бабин Яр потрібна, аби діти не стали жертвами, катами або байдужими спостерігачами.

   

 

 

Внимание! это сообщение появляется в Демо-версии.