Позакласна робота 2018-2019 н.р.

       

         6 грудня відзначається День Збройних сил України.  Це всенародне свято захисників рідної землі, які стоять на варті державного суверенітету, недоторканності і цілісності України.

         На наших військових покладена священна місія - боронити рідну землю, забезпечувати мирне життя свого народу. Історія української держави і її Збройних Сил свідчіть про те, що вони з честю виконують  її  й своєю важливою справою нагадують всьому світові про те, що Україна - у надійних руках.

         З нагоди цього свята у Торецькому професійному ліцеї  було проведено наступні заходи:

- спортивні змагання у  вигляді силового багатоборства, які проходили  серед учнів І-ІІІ курсів. Змагання сприяли згуртуванню колективу, розвитку фізичних здібностей, сили та витривалості.

За результатами змагань перемогу здобула команда 1курс - І місце, 3 курс ІІ -місце, 2 курс – ІІІ місце.

Дипломами були нагороджені учні: Єгоренков Микита, Бондаренко Іван, Бірюков Ілля. У змаганнях хлопці показали справжню силу і витривалість.

- Виховні години по групах  «Патріотичний борг громадянина», у яких розповідалося  про те, як  сьогодні військовослужбовці виявляють глибокий патріотизм, стійкість, витримку й відповідальність, роблять усе можливе для зміцнення обороноздатності нашої держави.

- зустріч випускних груп з представниками Торецького військового комісаріату рядовим Міхальовим Р.Р. та капітаном Житник О.В., яка пройшла як жвава бесіда про особливості військової служби, порядок її проходження за контрактом, про можливість навчання у вищих військових закладах освіти.

         Дорогі захисники Вітчизни! Щиро вітаємо із Днем збройних Сил України. Бажаємо Вам добра, родинної злагоди, здоров’я, щастя, благополуччя й нових звершень у благородній справи служіння Україні та її народові.

     

 

 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

           У всьому світі цього дня говорять про СНІД, про те, яку загрозу існуванню людства несе глобальна епідемія. Можна згадувати і оплакувати тих, хто вже помер або смертельно хворий, можна говорити про масштаби трагедії і про те, що чума ХХ, а тепер вже і ХХI століття загрожує існуванню людства…

30 листопада, напередодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, за підтримки військово-цивільної адміністрації міста Торецьк у спортивному залі Торецького професійного ліцею  організовані та проведені міські змагання з міні-футболу  серед студентів та абітурієнтів навчальних закладів. Кожна гра була дуже захоплююча та напружена. Учні нашого ліцею посіли 3 місце, за яке були нагороджені грамотами та медалями. З учнями, які мешкають в гуртожитку ліцею, проведено годину спілкування до Дня боротьби зі СНІДом «Прірва у безодню».

1 грудня 2018 року  учнівське самоврядування Торецького професійного ліцею не залишилося осторонь цієї проблеми.  З метою привернути увагу людей до здорового способу життя, безпечної поведінки та узагальнити знання щодо ВІЛ/СНІДу, учні нашого ліцею провели благодійну акцію «Червону стрічку носять небайдужі», ціллю якої є збір коштів на потреби ВІЛ-позитивних дітей.   Всі зібрані в цей день кошти будуть передані в благодійний фонд та використані на потреби ВІЛ-позитивних дітей: закупівля життєво необхідних ліків, медичного обладнання, проведення діагностики тощо. 

           До акції  були залучені мешканці міста, усі учні та працівники ліцею, котрі готові приєднатися до тих, хто будує світле та здорове майбутнє без епідемій. Всім роздавали червоні стрічки - символ боротьби зі СНІДом, а також  засоби контрацепції та інформаційні матеріали про загрозу СНІДу.

          У ліцеї провели показ профілактичного фільму «Життя на повну силу», під час якого юнаки та дівчата дізналися про важливі речі: як захистити себе від ВІЛ і зберегти здоров’я, чому потрібно періодично обстежувати стан свого здоров’я, в тому числі тестуватися на ВІЛ-інфекцію, які основні права та обов’язки мають ВІЛ-інфіковані люди.

Сподіваємося, що такі заходи привернуть увагу людей до проблем, що впливають на поширення ВІЛ/СНІДу і допоможуть їм надати перевагу здоровому способу життя.

 

            

Студенти – це такий народ,

Який не може без пригод,

А їх, до речі, вистачає:

Ось атестація чекає…

 

Чи причепився викладач –

Тоді уже хоч сядь та й плач…

Професія "студент” – це класно,

Хоча, на жаль, короткочасно.

 

       Кожен, хто був студентом, згадує ці роки з радістю в серці. Відчайдушна юність, коли найбільша проблема – атестація, що насувається, а найочікуваніша дата – День студента. Це свято асоціюється з молодістю, романтикою і веселощами.

      16 листопада 2018 року у Торецькому професійному ліцеї святкували Міжнародний День студента.

      Зранку лунала весела музика, учні кожної групи вітали всіх спецвипусками студентських фотоколажів. Упродовж дня студенти з великою цікавістю та азартом брали участь у веселій вікторині «Ерудит» на розумові здібності  і результати в черговий раз підтвердили, що в нашому ліцеї навчаються дуже розумні та обдаровані учні. 

      Після навчальних занять відбувся яскравий та захоплюючий концерт. Учні із задоволенням брали участь у різноманітних конкурсах: «Голодний студент», «Гуртожиток», «Танок із шарами». Мініатюри про безтурботне і веселе життя в ліцеї зірвали шквал учнівських оплесків. Музичні вітання від Марочко Руслани та Попової Вікторії  наповнили серця присутніх гарним настроєм та позитивними емоціями. Стоячи студенти та викладачі аплодували за прекрасну авторську пісню у виконанні Миколи Кєтова. Усе це ще раз доводить, що  в ліцеї багато талановитих особистостей, які поєднують навчання з художньою діяльністю.

         Захід до дня студента нікого не залишив байдужим, і ніхто не залишився осторонь святкування, бо День студента – це свято молоді, що навчається відпочиваючи і відпочиває навчаючись.

          Торецький професійний ліцей вітає всіх студентів з їхнім святом і бажає всім здоров'я, радості, успіхів у навчанні та веселого і цікавого студентського життя!

         Саме від Вас та Ваших вчинків залежить майбутнє! 

   

                

 

 

                                                                   Як парость виноградної лози,

                                                                  Плекайте мову. Пильно й ненастанно

                                                                  Політь бур’ян. Чистіша від сльози

                                                                  Вона хай буде. Вірно і слухняно

                                                                  Нехай вона щоразу служить вам,

                                                                  Хоч і живе своїм живим життям.

                                                                                              М.Т. Рильський

 

         Сьогодні, 9 листопада, працівники та учні Торецького професійного ліцею разом з усією Україною написали Радіодиктант національної єдності «Крила України», бажаючи перевірити свої знання з української мови.

         Радіодиктант – це можливість проявити себе, перевірити свої знання, відчути єдність з українським народом. Ця велика подія свідчить про те, що українську мову нам потрібно знати, стежити за її чистотою і популяризувати її.

 

 

6 листопада 2018 року в Торецькому професійному ліцеї пройшла тематична виставка творчих робіт під назвою «Легенди осені». Учні 1 курсу, які навчаються за професією «Кухар, калькулятор» під керівництвом майстра виробничого навчання Рутковського Владислава Станіславовича продемонстрували свої професійні навички з фігурної нарізки овочів та фруктів, вміння творчо та естетично підходити до вирішення заданої теми.

         Хотілося б особливо відзначити учнів Спірідонову Юлію та Килимник Діану з композицією «Божа корівка»; Гуржий Діану з композицією «Мандариновий букет»; Мартинова Іллю та Федірко Діану з композицією «Веселі скорпіончики».

         Не все у всіх було гладко та ладно, але учні показали непогані, як для учнів 1 курсу, показники.

         Взагалі захід пройшов дуже енергійно, весело та пізнавально. Усі, хто брав участь в ньому, дізналися багато нової та цікавої інформації.

   

 

З нагоди святкування Дня Захисника Вітчизни з метою сприяння патріотичного виховання учнівської молоді, спонукання особистості до осмислення себе як частинки великого українського народу, пробудження національної самосвідомості, розвитку розумових і фізичних здібностей, кмітливості і спритності, виховання патріотичного почуття до рідної землі, дружби та взаємоповаги один до одного, взаєморозуміння протягом тижня з 08 по 12 жовтня 2018 року в Торецькому професійному ліцеї проведено низку заходів: патріотична година «Козацькому роду нема переводу», зустріч з санінструкторами 58-ої військової бригади, конкурс плакатів, участь в міській акції «Лист військовослужбовцю», спортивні змагання «Козацькі розваги» із запрошенням представника міського військового комісаріату.

                   Щиро й сердечно вітаємо з Днем захисника Вітчизни – святом, що увібрало в себе багаті і славні козацькі традиції, уособлює мужність і героїзм оборонців та визволителів рідної землі впродовж всієї багатовікової української історії. У це світле свято бажаємо родинного щастя, сімейного затишку, козацького здоров’я, невичерпної енергії і миру!

   

    

         06. 10. 2018 року Торецький професійний ліцей взяв активну участь у фестивалі «З країни в Україну», на якому були представлені різноманітні металеві конструкції, виконані випускниками ліцею з професії «Електрогазозварник, контролер зварювальних робіт». Особливу увагу привертали конструкції «Великоднє яйце», «Дракон», «Птах».  

         Дуже сподобалась відвідувачам фестивалю участь у майстер-класі зі складання серветок, який проводили учні ліцею з професії «Офіціант, бармен, буфетник». У ході проведення майстер-класу відвідувачі фестивалю мали змогу самостійно скласти різноманітні види серветок разом з учнями.

         Представники ліцею отримали позитивний досвід, емоції та вже мають плани на майбутнє щодо участі в подібних заходах.

   

   

         Відзначили День працівників освіти та профтехосвіти!

         У найпрекраснішу пору року, коли шелестить падолистом осінь, приходить професійне свято – День працівників освіти та профтехосвіти. Це не тільки професійне свято педагогів, це свято усіх тих, хто працює з молоддю у навчальних закладах.

         Сьогодні професійно-технічна освіта – складова системи освіти України, що є комплексом педагогічних і організаційно-управлінських заходів, спрямованих на забезпечення оволодіння випускниками шкіл, незайнятим та дорослим населенням області знаннями, уміннями і навичками в обраній ними галузі професійної діяльності, розвиток компетентності та професіоналізму, виховання загальної і професійної культури.

         2 жовтня 2018 року з нагоди професійного свята в Торецькому професійному ліцеї відбувся святковий захід, а в фойє ліцею була організована виставка творчих робіт учнів. Працівників ліцею зі святом привітали учні 1-3 курсів, а особливо припав до душі виступ учнів з особливими освітніми потребами.

         Дякуємо учням нашого закладу освіти за теплі і щирі вітальні слова, пісні, вірші та гарний позитивний настрій від створеного свята.

         Освіта та знання є справжнім безцінним надбанням народу, який визначає його потенціал та розвиток на багато десятиліть вперед. Учням бажаємо успішно крокувати дорогою знань і пам’ятати, що саме від освіти залежить успіх у майбутньому. Адже саме з них формується еліта держави, якій належить вести незалежну європейську Україну в майбутнє.

         Нехай будуть з вами допитливість, працелюбність і наполегливість, а також натхнення до творчості й нових відкриттів!

         Батькам же бажаємо щоденно відчувати гордість за своїх дітей, радіти їхнім успіхам!

         Викладачам, педагогам - здоров'я й терпіння, упевненості у завтрашньому дні, добробуту і нових досягнень!

         Тож хай квітує профтехосвіта і народжує щороку кваліфікованих робітників і прекрасних працівників нашої держави. Зі святом!

   

   

   

Святкування Дня фізкультурника в Україні відзначається у другу суботу вересня, це свято присвячено здоровому способу життя, яке популяризує фізичну культуру і спорт серед молоді. Торецький професійний ліцей традиційно проводить  святкові заходи до Дня фізкультурника у вигляді  спортивних естафет, та рухливих ігор. Жодне спортивне свято не  обходиться без групи підтримки  чар лідерів, які надихають учасників змагань на перемогу.  Наприкінці святкового заходу усі учасники були нагороджені солодкими напоями та тортом. Святкування Дня фізкультурника  залишається одним з улюбленіших спортивних заходів серед молоді ліцею.  

            

1 вересня в Торецькому професійному ліцеї традиційно по-родинному  пройшло свято Першого дзвоника, який сповістив учнів, батьків та викладачів про початок нового навчального року.            

       День Знань — це особливе свято! Адже воно знаменує початок нових знань, досягнення нових успіхів на навчальній ниві.  Це зустріч з друзями, викладачами, майстрами виробничого навчання, радість від спілкування, знайомство з новими навчальними предметами, пізнання невідомого і цікавого.

      Перший дзвоник - це завжди хвилююча подія, особливо для першокурсників.  Для  майбутніх випускників цей навчальний рік буде останнім і вирішальним, він прокладе межу між дитинством і дорослим життям. Сьогодні  випускники востаннє переживають зустріч з першим дзвоником, бо через рік розлетяться по білому світу, щоб вчитися і працювати, щоб йти дорогами праці і звитяги, дорогами своїх батьків та дідів, і торуватимуть власні шляхи, щоб творити свою Державу.      

     Директор  ліцею Чернобровкіна Інна Вікторівна  привітала всіх з чудовим святом Днем  Знань, яке відкриває перед кожним з учнів нові обрії пізнання себе і світу захоплень, побажала всім учням, батькам, педагогічним працівникам міцного здоров’я, наполегливості та успіхів у навчанні, щоб кожен з учнів за допомогою вчителів та рідних став доброю, освіченою людиною, яка вміє творити, примножувати, любити.

         Музичним подарунком всіх присутніх на святі привітала Варфоломієва Карина, президент учнівського самоврядування Домічковська Ярослава дала настанову першокурсникам, привітання віршами прозвучало від учениці гр.26 Кафтан Вікторії.

          У черговий раз ліцей гостинно відчинив для учнів свої двері і запросив  у просторі і затишні навчальні кабінети та майстерні, щоб набиралися мудрості і знань, щоб наповнювали своє серце любов’ю і добротою, щоб вчилися долати труднощі і впевнено крокували до своєї мети.

             

   

Позакласна робота 2017-2018 н.р.

        Традиційно в перший день червня відзначаєтьсяМіжнародний  день захисту дітей – прекрасне свято радості і довічної надії, адже саме в дітях ми, дорослі, хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань, прагнемо, щоб вони росли здоровими, радісними та щасливими. 
         Слідуючи добрим традиціям, на майданах і в парках влаштовують конкурси дитячих малюнків. Як і десятки років тому малюки малюють на асфальті сонце, мирне небо, маму і тата, які тримаються за руки. 
         1 червня 2018 року учні Торецького професійного ліцею відвідали дитяче відділення міської лікарні з благодійною акцією «Допомога малюку». На зібрані кошти придбали дитяче харчування та засоби особистої гігієни. Учні разом з викладачами привітали подарунками дітей, сім’ї яких опинилися в складних соціально-побутових умовах.

         Завідуюча дитячим відділенням Дідковська С. В. та весь медичний персонал висловили щиру подяку. Наші учні мали можливість погратися із малюками і відчули себе корисними. 
         Мета акції – звернути особливу увагу на проблеми дітей, які залишилися без батьківського піклування або проживають в неблагополучних сім’ях. Учнівське самоврядування Торецького професійного ліцею намагається звернути увагу, щоб дорослі зрозуміли, що ніхто, крім них, не може допомогти дітям. 
         День захисту дітей – це нагадування, що кожна дитина має повне право бути захищеною і ніхто не повинен залишатися байдужим! 

            

   

Традиційно щороку у третій четвер травня в Україні відзначається День вишиванки.

Вишиванка – символ Батьківщини – це величезне багатство, створене протягом віків талановитих народних майстринь.  Споконвіку українські жінки та чоловіки шанували одяг, а особливо вишиту сорочку. Бо вірили, що вона захищає людину від усього злого. Вважалося, що сорочка, яка прилягає до тіла, є провідником магічної сили, яка є у людини. Тому вишита сорочка давно стала українським народним символом – оберегом.

Історія народної вишиванки на Україні сягає своїм корінням у глибину віків. А наше завдання – не розгубити його, передати це живе іскристе диво наступним поколінням.

17 травня 2018 року в Торецькому професійному ліцеї відбулося справжнє свято «День Вишиванки», в якому взяли участь не тільки учні, а й педагогічні працівники. Мета заходу – зберегти споконвічні традиції національного вишитого та показати духовну культуру українців.

Протягом дня  були проведені заходи: святкова хода у сквері, де учні продемонстрували різнобарвні візерунки української вишивки; флешмоб «Вдягни вишиванку і розкажи про її культуру»; театралізована постанова «Щасливий, бо в сорочці родився», де учні й педпрацівники талановито показали життя української родини, адже ми повинні знати мамину пісню, яка посіяла  в душі дитини зернята добра, знати і не забувати батьківську хату, знати бабусину вишиванку. 

Усі учасники отримали багато позитиву, а в очах у кожного було видно гордість за наш національний символ.

   

   

 

Відповідно до Указу Президента України від 24.04.2015 року про відзначення 9 травня як Дня Перемоги над нацизмом та  з метою виховання молоді в дусі патріотизму, любові до Батьківщини в Торецькому професійному ліцеї був проведений захід, присвячений 73-річниці Перемоги у Другій світовій війні та Дню пам’яті та примирення.

         У ході заходу учнями ліцею була підготована літературна сторінка, в якій в хронологічній послідовності відображені події страшної і кривавої світової війни 1939-1945р.р. Розповіді супроводжувалися тематичною презентацією, лунали вірші.

         Хвилиною мовчання із запаленням свічок вшанували пам’ять загиблих воїнів у Другій світовій війні, ветеранів, які пройшли крізь горнило війни та здобули Перемогу над нацизмом та воїнів, які продовжують захищати суверенітет та незалежність України.

         Спливають роки, але події Другої світової війни не перестають вражати нас такими якостями  людей, як самовідданість, сила духу, любов до Батьківщини.

         Вічна пам’ять загиблим воїнам!

         Честь і Слава живим героям!

   

23 квітня 2018 року у м. Краматорськ, ПКіТ НКМЗ відбувся щорічний обласний огляд-конкурс самодіяльної художньої творчості у професійно-технічних навчальних закладах, в якому учениці Торецького професійного ліцею Марочко Руслана в категорії «соло вокал» та Зозуля Сніжана в категорії «театральний жанр» стали переможцями та були нагороджені Дипломами Департаменту освіти і науки облдержадміністрації та Палацу Молоді «Юність».

         Також колектив педагогів та учнів нашого закладу освіти були нагороджені Дипломами Департаменту освіти і науки та Палацу Молоді «Юність» за зайняті 1 місця в обласній виставці-конкурсі науково-технічної юнацької творчості Донеччини «Техно-Україна. Tecno-UA» та в обласному огляді-конкурсі з декоративно-прикладної та фототворчості.

         Вітаємо наших переможців та бажаємо всім натхнення та успіхів!

   

                    

День відкритих дверей у Торецькому професійному ліцею

 

     У житті кожної молодої людини обов’язково настає момент, коли їй необхідно здійснити вибір професії. Який глибокий сенс у цьому здавалося б, звичайному словосполученні, а  скільки в ньому приховано емоцій, тривог, сподівань… Адже це не лише вдалий чи невдалий вибір, зроблений в юності, а й подальша доля людини: активне, творче, радісне життя або ж пасивне,  збайдужіле існування. Більше того, правильний вибір професії – одна з головних складових умов людського щастя, усвідомлення своєї потрібності  в суспільстві.    

     12 квітня 2018 року в Торецькому професійному ліцеї відбувся День відкритих дверей - щорічний захід, мета якого - залучити майбутніх випускників шкіл міста до ліцею, відповісти на всі їх питання відносно умов вступу та напрямків навчання тощо.

     У цей день в ліцей прийшли всі, хто стоїть на порозі дорослого життя, першим кроком у яке є вибір такої професії, яка буде не лише задовольняти матеріальні потреби, а й приносити задоволення. На ринку праці стрімко росте тенденція популярності робітничих професій, які є актуальними в наш час, і роботодавці залюбки приймають на роботу майстрів із «золотими руками».

     Саме таких висококваліфікованих робітників готують у Торецькому ПЛ, який має гарну матеріально-технічну базу, сучасно обладнані кабінети, лабораторії та майстерні, а педагогічний склад ліцею є справжньою гордістю.

     До проведення Дня відкритих дверей підготувались відповідально. Гостей до ліцею завітало багато, всіх зустріли з радістю і гостинністю.

     Для учнів були підготовані інформаційні стенди, на яких вони могли знайти відповіді на питання, що виникали стосовно обраної професії, профорієнтаційні папки та буклети, в яких детально описується кожна професія, її особливості та переваги.

     Найбільше захоплення гостей викликала виставка учнівських робіт з професій, за якими проводиться підготовка в навчальному закладі. Вироби декоративно-прикладного мистецтва, шедеври електрогазозварювальних, штукатурних та кулінарних робіт – все це справа рук учнів ліцею, які під керівництвом досвідчених майстрів виробничого навчання здобувають звання професіоналів своєї справи.

     Ознайомившись із творчими роботами учнів ТПЛ, школярі переконались, яких талановитих майстрів тут готують.

     Наступним етапом Дня відкритих дверей став виступ учасників театрального гуртка «Гармонія», до складу якої входять учні нашого закладу.

     Детальна інформація про наш заклад освіти була представлена у вигляді презентації відеофільму «Мій навчальний заклад».

     Окрім цього, гостям надали можливість не тільки оглянути територію, навчальні кабінети, майстерні, їдальню, спортивну залу, але й прийняти особисту участь в майстер-класах з кожної професії.

         Юнаки з уважністю слухали розповіді про професії, яким навчають в ліцеї: «Електрогазозварник», «Слюсар з ремонту автомобілів, рихтувальник кузовів, газозварник», «Штукатур, лицювальник-плиточник», «Кухар, калькулятор», «Офіціант, бармен, буфетник», які презентували учні, викладачі та майстри виробничого навчання, надаючи повну інформацію як про самі професії, так і про можливості успішного майбутнього працевлаштування.

         День відкритих дверей в Торецькому професійному ліцеї пройшов у дружній доброзичливій атмосфері, залишивши приємні враження як в гостей, так і в господарів свята.

         Маємо надію на те, що учні шкіл, які були присутні на заході, взяли для себе багато корисного та зробили правильний висновок: обираючи професію, людина планує усе своє подальше життя, а також, щоб стати висококваліфікованим спеціалістом, добитися кар’єрного росту, потрібно спочатку оволодіти робітничою професією.

   

   

   

 

 

Великоднє диво

         З 05.04.2018 по 22.04.2018 року в м.Києві на Софійській площі  відбудеться VIII Всеукраїнський фестиваль писанок з виставкою креативних металевих Великодніх яєць.

         Для участі у Фестивалі майстрами виробничого навчання та учнями Торецького професійного ліцею створено писанку-гігант «Великоднє диво». Цю композицію Торецький професійний ліцей буде презентувати від нашого міста, бо писанка – найбільш відомий і вишуканий символ Великодня, неповторний мистецький витвір, що зберіг у собі генетичний код нації.

         Велику подяку висловлюємо голові Торецької територіальної організації профспілки працівників вугільної промисловості Щербаню В.П., колективу РМЗ за небайдужість та надання допомоги з виготовлення елементів конструкції писанки-гіганта.

         Також необхідно відмітити склад творчої групи майстрів Торецького професійного ліцею: Ткаченко І.М., Курганову О.П., Курганова В.Д., Кравченко Р.С., які протягом двох місяців створювали «Великоднє диво» під керівництвом старшого майстра ліцею Макухи О.П.

 

Поки будуть писаночки

На світі писати –

Доти люд наш буде жити

Й край наш процвітати.

 

Мінна небезпека

08 грудня 2005 року за ініціативи Генеральної асамблеї ООН з метою привернення уваги світової спільноти до питань, пов’язаних з розмінуванням в країнах, в яких міни та вибухонебезпечні залишки війни створюють серйозну загрозу безпеці, здоров’ю та життю цивільного населення, перешкоджають соціально-економічному розвитку на національному та місцевому рівнях, було прийнято резолюцію № A/RES/60/97, в якій висловлюється глибока стурбованість і занепокоєність масштабними гуманітарними проблемами, викликаними наявністю цієї зброї. У даній резолюції підкреслюється необхідність посилення уваги з боку держав, які зіштовхуються з мінною загрозою, проводиться відвертий заклик до країн, громадських і неурядових організацій щодо запобігання подальшого використання мін  та інших аналогічних небезпечних вибухових пристроїв, а 4 квітня проголошено Міжнародним днем просвіти з питань мінної небезпеки і допомоги в діяльності, пов’язаної з розмінуванням.

         Торецький професійний ліцей також підтримав відзначення цієї дати. Для учнів освітнього закладу інженером з охорони праці Назаренко Вікторією Валеріївною та викладачем предмету «Захист Вітчизни» Алексютіним Анатолієм Анатолійовичем був проведений просвітницький захід щодо знань та навичок безпечної поведінки при знаходженні вибухонебезпечних предметів та речовин.

         Проведення подібних заходів сприяє формуванню у учнівській молоді серйозного ставлення до власного життя і до безпеки інших людей.

   

Тризуб гуртує!

         У рамках виконання Указу Президента України від 22 січня 2016 року № 17 «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917 – 1921 років» в Торецькому професійному ліцеї 23 березня 2018 року відбувся флешмоб «Тризуб гуртує», присвячений відзначенню 100-річчя від дня, коли Українською Центральною Радою було прийнято тризуб як Великий і Малий державний Герб УНР(1918 рік).

Вітаємо наших конкурсантів!

 

         На підставі наказу департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації № 82 від 22.02.2018р. «Про проведення щорічного обласного огляд-конкурсу самодіяльної художньої творчості у професійно-технічних навчальних закладах Донецької області» Торецький професійний ліцей 22 березня 2018 року представив своїх учасників Марочко Руслану та Зозулю Сніжану в регіональному огляді-конкурсі художньої самодіяльності, який проходив в м.Бахмут. Наші учні яскраво продемонстрували свої таланти, що дало їм можливість вийти на обласний рівень.

         Вітаємо наших конкурсантів!

 

З Днем українського добровольця

 

         Цьогоріч в Україні вперше відбувається вшанування добровольців окремим днем. Доброволець – це кожна людина, яка у час загрози Україні добровільно стала на її захист. День українського добровольця – це і нагадування всім нам, що одного разу, ставши на захист Батьківщини, ми до кінця нашого життя залишаємось її добровольцями. Вояками доброї волі. Ставши на захист України, ми вже не маємо права відступати!

         З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, підвищенню суспільної уваги і турботи про учасників добровольчих формувань в Торецькому професійному ліцеї відбулась низка заходів, присвячених Дню українського добровольця: по навчальним групам проведені уроки-диспути «Я – українець», учні переглянули документальний фільм «Україна: від козацьких часів до сьогодення», а на чолі голови учнівського самоврядування ліцею Тітовою Яною Геннадіївною учні привітали з цим Днем випускника нашого закладу освіти Зайченка Олександра, який добровільно, за покликом серця став на захист нашої рідної країни - України!

   

 

 

Патріотизм – це одна із ланок людського характеру. Він, подібно до любові, керує людською свідомістю, заставляючи робити великі і малі вчинки в ім’я своєї Батьківщини. Патріотизм – величний вияв нескінченної любові до рідного краю, як і честь виховує великих, сильних людей, які не рахуються із ціною свого життя і здатні пожертвувати ним заради рідної землі. Патріотизм породжує впевненість у собі, волю в перемогу, віру в свою націю, свій народ, він перетворює звичайну людину в безстрашну машину, яка не відчуває страху і болю, ідучи впевнено і безстрашно до своєї мети.  І тоді мета патріота стає метою усього народу. Патріот живе у єдності зі своїм народом, адже життя народу стає його власним життям.

       З метою вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні та виховання національно – патріотичної свідомості учнів у Торецькому професійному ліцеї були проведені уроки мужності на тему «Герої нашого часу».

          Учні декламували вірші, присвячені полеглим за свободу, запалили свічки пам’яті. 

Переглянули документальний фільму «Рейд. Сила нескорених», під час якого  побачили реальні події, які відбувалися на Майдані.

Насамкінець усі присутні вшанували пам’ять Небесної Сотні хвилиною мовчання.

Ми не маємо права забути, що  Герої Небесної Сотні дали нам можливість жити вільно, будувати нову країну, і ми в неоплатному боргу перед ними. Вони загинули, щоб ми жили. І найменше, що ми можемо зробити – це забезпечення того, щоб їх жертва не була марною та щоб подібне більше ніколи не повторилось.

   

 

Міжнародний день рідної мови

21 лютого у Торецькому професійному ліцеї  святкували  Міжнародний день рідної мови. Учні 1-го та 2-го курсів написали «Диктант єдності», метою якого було надати учням поняття про те, що рідна мова для кожної людини — це те життєдайне джерело, з якого вона черпає свою енергію, життєву силу, що передається віками, з покоління в покоління цілим народом, рідним краєм; учити учнів правильно розмовляти рідною мовою; збагачувати словниковий запас; виховувати любов і гордість за рідну українську мову, бажання зберегти її чистоту і красу.

   

Герої нашого часу

Патріотизм – це одна із ланок людського характеру. Він, подібно до любові, керує людською свідомістю, заставляючи робити великі і малі вчинки в ім’я своєї Батьківщини. Патріотизм – величний вияв нескінченної любові до рідного краю, як і честь виховує великих, сильних людей, які не рахуються із ціною свого життя і здатні пожертвувати ним заради рідної землі. Патріотизм породжує впевненість у собі, волю в перемогу, віру в свою націю, свій народ, він перетворює звичайну людину в безстрашну машину, яка не відчуває страху і болю, ідучи впевнено і безстрашно до своєї мети.  І тоді мета патріота стає метою усього народу. Патріот живе у єдності зі своїм народом, адже життя народу стає його власним життям.

       З метою вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні та виховання національно – патріотичної свідомості учнів у Торецькому професійному ліцеї були проведені уроки мужності на тему «Герої нашого часу».

          Учні декламували вірші, присвячені полеглим за свободу, запалили свічки пам’яті. 

Переглянули документальний фільму «Рейд. Сила нескорених», під час якого  побачили реальні події, які відбувалися на Майдані.

Насамкінець усі присутні вшанували пам’ять Небесної Сотні хвилиною мовчання.

Ми не маємо права забути, що  Герої Небесної Сотні дали нам можливість жити вільно, будувати нову країну, і ми в неоплатному боргу перед ними. Вони загинули, щоб ми жили. І найменше, що ми можемо зробити – це забезпечення того, щоб їх жертва не була марною та щоб подібне більше ніколи не повторилося.

   

Як Масляну в Торецькому професіональному ліцеї святкували

Масляна - стародавнє слов'янське свято, яке дісталося нам у спадок від язичницької культури і зберіглося й після прийняття християнства.  Народ і донині вірить, якщо добре не відвести душу в цей період, потім цілий рік доведеться жити в нещасті, по-справжньому сьорбнути горя.

В останній день масляного тижня відбувався традиційний ритуал проводів Масниці, який  полягав у спаленні опудала Масляної. Звичаї та традиції, пов’язані з цим святом, зацікавили учнів Торецького професійного ліцею. Загорівшись ідеєю проводів зими та зустрічі тепла, діти залюбки поринули в організацію свята. Дух колективізму та дружби проявився під час проведення конкурсів. Хлопці організували дівчаткам зимову подорож на санчатах. А влучне потрапляння сніжок у суперників звеселило дітей у конкурсі на кращого снайпера.

Порозважавшись до схочу, спаливши опудало зими та нагулявши апетит, діти вирушили смакувати солодкі млинці – головний атрибут Масляної.

   

День Святого Валентина або свято усіх закоханих активно відзначається молоддю щороку 14 лютого.  День святого Валентина – найромантичніше свято. Це день дружби і любові. Усі люди дарують один одному свої посмішки, побажання, обмінюються словами любові.

Святкування Дня закоханих стало невід’ємною традицією нашого ліцейного життя.  Цього дня обмінюються «валентинками» – вітальними листівками у формі сердечок. Традиція існує здавна.  І цей рік не став винятком.

14 лютого 2018 року у Торецькому професійному ліцеї  працювала «Солодка пошта Купідона», за допомогою якої учні могли надіслати  святкову «валентинку» своїм друзям, майстрам або викладачам та отримати «солодке серце Валентина» у подарунок.

Учні з нетерпінням чекали це свято, готувалися до  нього: вчили вірші, робили своїми руками красиві листівки - валентинки та стіннівки, якими прикрасили ліцей.

День Святого Валентина - це прекрасна можливість поговорити з учнями про дружбу , товариство та любов. Учні  дізналися багато цікавого про те, як святкується цей день в різних країнах , про його історію, символи і прикраси.

   

  

Розмалюй прапор солдату

Україна сьогодні переживає, мабуть, найскладніший період своєї новітньої історії – період неоголошеної війни та військового протистояння. Сотні тисяч патріотів зараз знаходяться на передовій, захищаючи нашу свободу та незалежність, не шкодуючи своїх сил, здоров’я та життя.

Для підняття бойового духу бійців АТО учнівське самоврядування Торецького професійного ліцею провело благодійну акцію під назвою «Розмалюй прапор солдату». Під час проведення заходу прапор, як символ-оберіг, був розписаний щирими, добрими і теплими побажаннями від небайдужих учнів.

Особливе звернення і слова підтримки були адресовані Зайченку Олександру, який став випускником нашого ліцею в 2015 році, а сьогодні цей хлопець один із бійців 108 Окремо Гірсько - Штурмового Батальйону.

Таким чином, прапор є уособленням єдності та підтримки для солдат і буде переданий безпосередньо на передову лінію оборони.

   

Крути… Маленька цяточка на мапі України. Проте й сьогодні рядова подія, що відбулася тут, привертає до себе увагу суспільного загалу.

         Крути стали початком нової доби в історії України. Бо саме вони засвідчили: власну державу треба захищати зі зброєю в руках.

         І саме та обставина, що мученицьку смерть в ім’я України прийняли її юні діти, робить цю подію такою болюче-нестерпною, що не піддається забуттю.

         З цієї нагоди в Торецькому професійному ліцеї був проведений круглий стіл «Крути в історії України» та усний журнал «Пам’ятай про Крути».

         Попри скорботність та трагізм Крути навіки залишаться яскравою сторінкою минулого нашої держави.

   

Пам’ятні дзвони по дітях твоїх, Україно!

У Торецькому професійному ліцеї були проведені години пам’яті  «Памятні дзвони по дітях твоїх, Україно».

Головною метою заходу було познайомити учнів з темою Голокост, як одним із прикладів жорстокого ставлення до людей, розкрити зміст подій, повязаних з трагедією в Бабиному Яру; формування основ культури міжнаціональних відносин у суспільстві; виховання почуття гуманності та формування толерантностіу міжнаціональних відносинах; виховання гордості за тих співвітчизників, які віддали своє життя заради інших.

Протягом години пам’яті розглядалися питання, які  пов’язані з трагічними подіями Голокосту, були переглянуті документальні відео фрагменти, учні підготували виступи зі згадками людей, які були свідками тих страшних подій. 

У цей день, День скорботи і пам’яті, ми приєднуємося до загальної печалі і прагнемо співчувати всьому цьому болю та втраті, ім’я якої Голокост. Її ніяк не заповнити. Вже не запобігти. Але нехай живе надія, що подібного більше ніколи не повторитися! Будемо пам’ятати…

   

Єдина і неподільна Україна!

 

Сьогодні у нас 22 січня – день, в який Україна святкує одну з найяскравіших подій нашої історії – День Соборності України.  22 січня 1919року уряди двох частин України на  Софіївському  майдані о 12 годині урочисто проголосили Акт Злуки українських земель, намагаючись реалізувати споконвічну мрію українців про єдність. І хоч цей акт мав символічний характер, але цей акт був і Україна стала цілісною , соборною, об’єднаною державою.

         22 січня 2018 року в  Торецькому  професійному ліцеї було проведено низку заходів, присвячених цьому святу: в навчальних групах проведені уроки пам’яті, виховні години, бесіди,  а разом з працівниками міської бібліотеки-філії № 2 відбувся історичний екскурс «Україна: соборна, вільна, сильна». Заходи проходили під гаслом: "Єдина і неподільна Україна!".

          Під час заходів учні дізналися про становлення і розвиток українського національного державотворення, про Акт Злуки, який був глибоко історично мотивований і спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну, національну державу. Учням був запропонований відеофільм про видатного політичного діяча – Івана Мазепу, який все своє життя мріяв про створення незалежної української держави.

Метою проведення заходів було розширити знання учнів про Україну, її волю, незалежність, єдність, соборність; формувати національну свідомість, належність до рідної землі, народу, мови, історії, визначення духовної єдності поколінь; виховувати почуття патріотизму, відданості своїй Батьківщині, почуття любові до рідного краю.

Наша рідна земля, наша держава – це Україна, а народ наш український. Але жодна держава не може вважати себе ані розвиненою, ані демократичною, якщо її громадяни не знають свого минулого.  Де коріння сильне і глибоке, там й дерево сильне, воно бурям і стихіям ставить могутній опір. Нам, українцям, потрібно знати нашу історію, нашу культуру, наші традиції. Адже вони сягають у сиву давнину.

 

     

 

Зимова казка в ліцеї

Новий рік! Ці два слова у кожного асоціюються зі святковим настроєм,
подарунками, іграми, розвагами.
28 грудня 2017 року саме так весело пройшов святковий новорічний захід у Торецькому професійному ліцеї для  дітей пільгової категорії з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які мешкають в гуртожитку ліцею.

На  наше Новорічне  свято   були  запрошені  шановні  гості  міста Торецька: керівник військо-цивільної адміністрації м.Торецьк Руденко Ярослав Дмитрович, в.о. заступника керівника військо-цивільної адміністрації м.Торецьк Кульбачна Олена Геннадіївна, начальник   служби  у справах  дітей  військово-цивільної  адміністрації  м.Торецьк  Ніконова  Тетяна  Вікторівна, директор Торецького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Єслюкова Людмила Валентинівна, голова Торецької територіальної організації профспілки Щербань Василь Петрович та директор з соціальних питань Державного підприємства «Торецьквугілля» Герт Володимир Давидович.

З вітальними словами до всіх запрошених звернулись директор Торецького професійного ліцею Чернобровкіна Інна Вікторівна та голова первинної профспілкової організації Торецького професійного ліцею Назаренко Вікторія Валеріївна.

Подяку керівникові військо-цивільної адміністрації м.Торецьк Руденко Ярославу Дмитровичу та шановним гостям, які здійснили новорічні мрії наших учнів і подарували святкові подарунки та новорічні солодощі.

Зимова казка завітала до учнів у вигляді чарівної подорожі у гру «Джуманжі» з розважальною конкурсною програмою і призами. Діти показали свою спритність, уважність, драйвовість. Найбільший ажіотаж викликав ритуальний африканський танець племені вумбу-юмбу. Зал просто вибухнув шквалом оплесків та сміху. Діти отримали багато  задоволення, незабутніх вражень та позитивних емоцій. Сподіваємось, що цей святковий настрій залишиться у них надовго! З Новим роком!

   

   

Свято Миколая в ліцеї

 

         19 грудня з сивої давнини український народ відзначав день Святого Миколая. Цей день був особливо урочистим. Вважалося, що цей святий є захисником усіх бідних і знедолених. Та найбільше його вшановували діти, для яких він був почесним охоронцем. 
         В Україні до цього дня особливо готувались. Увечері Миколай заходив до оселі з подарунками. Якщо діти спали, Миколай клав подарунки їм під подушку. 
         Вручаючи кожному окремо гостинець, Святий Миколай згадував усе те добре, що зробила дитина протягом року, і соромив за нечемні вчинки, ще й клав різочки для неслухняних дітей. Відтак діти свято вірили в існування цього доброго захисника і намагалися не гнівити Святого Миколая, який знає про все. 

         В Торецькому професійному ліцеї вже стало традицією щорічно 19 грудня проводити виставку солодощів та новорічних композицій до Дня Святого Миколая. Учні чекали на свого покровителя, доброго Духа, а щоб отримати гарного подарунка від Миколая, намагалися добре вчитися, поважати старших, допомагати батькам.
     На свято кожна навчальна група (1-3 курси) підготували солодощі на виставку
«Ой, хто, хто Миколая любить» , а допомагали їм у цьому класні керівники та майстри виробничого навчання.  За це в нагороду учні отримали подарунки, від яких на обличчях з’явилася щаслива усмішка, дитяча радість. 

Для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які навчаються в ліцеї та мешкають в гуртожитку,  відбувся святковий концерт, присвячений дню Святого Миколая.

         «У такий чудотворний день, День Святого Миколая, ми розпочинаємо святкування новорічних свят та готуємось до Різдва Христового. – звернулась до учнів вихователь гуртожитку Клунна Л.В. – У ці дні панує особливий настрій, і в душі всі в очікуванні чогось приємного та гарного. Хочеться, щоб в нашому житті більше було позитивних моментів та змін, щоб кожен день приносив радість. Я вважаю, що немає нічого кращого в нашому житті ніж наші діти, і дорослі мають роботи все те для того, щоб вони були щасливими».

         Зі Святом! Вірте в чудеса!

   

   

«Молодь України – за життя без СНІДу»

 

У всьому світі сьогодні говорять про глобальну епідемію СНІДу, яка загрожує існуванню людства. Проблема епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні також залишається надзвичайно гострою. Масштаби епідемії продовжують збільшуватися, що свідчить про недостатність профілактичних заходів.

 З метою поширення інформації про СНІД та профілактики ВІЛ-інфекцій 01 грудня 2017 року учнівським самоврядуванням Торецького професійного ліцею було проведено акцію «Молодь України – за життя без СНІДу». В ході акції було проведено агітацію підлітків, молоді та педагогічних працівників  до важливості проблеми поширення ВІЛ, СНІДу в Україні та актуальності дотримання здорового способу життя, рівня своєї відповідальності за власне здоров'я.

На вулицях міста наші учні надали розгорнуту інформацію про шляхи розповсюдження СНІДу, місця, де можна отримати допомогу в разі небезпеки, а також безкоштовно роздали засоби індивідуального захисту.

Латинська мудрість твердить: «Здоров’я – найвище благо». І лише духовно і фізично сильна та здорова особистість може увійти в сучасний напружений ритм життя, здобути відповідні знання, допомогти собі й навколишнім, стати корисною для суспільства.

 Тож бережіть себе і будьте здорові! А ми не стоятимемо осторонь, бо ця проблема стосується кожного!

   

   

Успіхів тобі, Руслано!

 

28 листопада у м. Краматорськ у Палаці культури і техніків Новокраматорського машинобудівного заводу відбувся ІІІ Відкритий фестиваль-конкурс української пісні, в якому прийняли участь майже всі професійно-технічні та вищі навчальні заклади І-ІV рівнів акредитації Донецької області. Наш навчальний заклад, Торецький професійний ліцей, представила учениця 2 курсу Марочко Руслана.

Не дивлячись на майстерність інших конкурсантів Руслана пройшла відбірковий тур і ввійшла в десятку найкращих для участі в заключному гала-концерті, де посіла 2 призове місце. Бажаємо нашій Руслані успіхів та творчого натхнення!

   

Голодомор – чорна сповідь моєї Вітчизни

         Народ України пам’ятає сторінки свого життя, але з часом відійдуть у небуття свідки тих трагічних подій Великого Голодомору. А тому варто робити все, щоб їх нащадки, особливо молодь, знали про ті лихоліття, свято берегли їх у своїй пам’яті в ім’я того, щоб таке страшне минуле ніколи не повторилось.

Головне у діяльності Торецького професійного ліцею по відзначенню чергової річниці Голодомору і вшануванню пам’яті його жертв – донести правду сучасникам про цю трагедію.

Тому до цієї дати в ліцеї організовано і проведено цикл заходів «Голодомор – чорна сповідь моєї Вітчизни».

Колектив та учні пільгової категорії, які мешкають в гуртожитку ліцею, прийняли участь в міській акції «Запали свічку» до Дня пам’яті жертв голодоморів та вшанували пам’ять тих страшних подій.

   

    

День студента — свято України

         Відзначається щорічно 17 листопада. Припадає також на Міжнародний день студентів.

День студента створено заради зближення студентів всього світу, не дивлячись на відмінності в кольорі шкіри, мови, і традиціях . Практично студенти всіх національностей  не обійдуть увагою цього дня і будуть святкувати його, символічно об'єднавшись під спільним прагненням до знань, підвищення ролі студентства в громадському та політичному житті країни.

         В Україні 17 листопада стали святкувати як День студента з 1999р. згідно Указу Президента від 16.06.1999 № 659/99.

В Торецькому професійному ліцеї традиційно об’єднані два свята  «День студента та учнівського самоврядування». В цей незвичайний день кожен учень має змогу спробувати себе у ролі викладача. На ранковій нараді студенти поділили між собою ролі дублерів. Найбажанішими були місця адміністрації. Їх посіли: Домічковська А., Волкова А., Афанасьєв Є., Попович А.

День дублера закінчився урочистою нарадою та святковим концертом, підготовлений учнями, які навчаються за спеціальною програмою. Директор ліцею, Чернобровкіна Інна Вікторівна привітала всіх студентів зі святом та побажала  їм великих досягнень у навчанні

   

                     

06 листопада 2017 року в Торецькому професійному ліцеї пройшов відбірковий тур для участі в ІІІ Відкритому фестивалі-конкурсі української пісні, який відбудеться 28 листопада 2017 року в місті Краматорськ. В конкурсі прийняли участь найталановитіші учні нашого навчального закладу.

Діти з ентузіазмом підійшли до конкурсу. До своїх виступів всі готувались дуже відповідально, зал був переповнений глядачами, які прийшли надати моральну підтримку своїм друзям. Оцінювало творчість вокалістів компетентне журі, до составу якого увійшли: Кофанова Г.М., Осподова Т.Л. та Сидоркіна О.С.

Журі уважно слідкувало за кожним виступом і обрати найкращий було не так і легко. Але все - таки серед учнів виявилися найбільш талановиті.

Отже, третє місце зайняла Домічковська Ярослава (22гр) з піснею «Козаки»,на другому опинилася Чуракова Марія (31гр) з піснею «Ой, у вишневому саду». А голос Марочко Руслани (20 гр) найбільш вразив всіх присутніх в залі.  Її виконання пісні «Обійми» завоювала любов глядачів, у тому числі і журі.

Виявляється, в нашому ліцеї дуже багато талантів! І це чудово! Бажаємо всім виконавцям творчих перемог!!!

 

                                            

Роль родини у формуванні особистості неповнолітнього

11 жовтня 2017 року в Торецькому професійному ліцеї спільно з співробітниками Торецького ВП Бахмутського ВП ГУНП в Донецькій області старшим інспектором ювенальної превенції майором поліції Земцовим А.А. та інспектором ювенальної превенції лейтенантом поліції Афанас’євою Г.А. та психологом старшим лейтенантом поліції Слотіною-Чорною В.С. було проведено батьківські збори.

         Мета даного заходу - пропаганда здорового способу життя та формування законослухняного поводження підлітків, визначити разом із батьками їх задачі та головні пріоритети у вихованні, проаналізувати типи спілкування в родині, стилі родинного виховання.

         Щоб виростити повноцінну людину, культурну, творчу та соціально зрілу особистість, необхідно, щоб вчителі та батьки діяли, як союзники, ділилися з дітьми добротою, досвідом та знаннями. У нас у всіх є можливість вибору. Але саме від Вас, шановні батьки, залежить, якою виросте Ваша дитина.

 

                                         

 

День ПТО

 

Один раз на рік, у найпрекраснішу пору, коли шелестить падолистом осінь, у лузі снує мереживо бабиного літа, а над землею поломеніють різнобарвні квіти, приходить свято -День працівника професійно-технічної освіти.

2 жовтня 2017 року у Торецькому професійному ліцеї відсвяткували цю подію святковим концертом. До підготовки та проведення були залучені учні 1-ІІІ курсів.

Словами вдячності та поваги, пишними букетами яскравих осінніх квітів була відмічена праця працівників ліцею. В ході заходу для них прозвучали пісні у виконанні Марочко Р., вірші, які читали Полозова А. та Домічковська Я.,  були поставлені гумористичні інсценування, де театральні здібності проявили: Пронічев Я., Зозуля С., танцювальні номери, де свою майстерність показали – Семеренко О., Мелентьєва Р., Козленко А., Сак М. Також до привітань приєднались учні  Блохіна В., Гаврилюк А., Морару-Бурлеску К., Мироненко М., Стешина А, та ін., які підготували флеш-моб . Родзинкою концерту стали запрошені гості – ансамбль скрипалів музичної школи ім. І. Карабиця, які своїм музичним привітанням дали емоційний заряд та величезне задоволення освітянам ліцею.

За традицією, у цей святковий день за високі досягнення у вихованні підростаючого покоління працівники були відмічені та нагороджені подяками від адміністрації ліцею.

Святковий концерт пройшов у теплій та святковій атмосфері,  він надихнув працівників ТПЛ на плідну та творчу роботу.

   

   

 

Крок до роботи

 

20.09.2017р. Торецьким міським центром зайнятості в Торецькому Будинку Творчості в рамках загальнообласного ярмарку під гаслом «Крок до роботи», було проведено інформаційно  - масовий захід «Ярмарок вакансій», на який традиційно були запрошені роботодавці, навчальні заклади міста,ЗМІ, соціальні партнери та шукачі роботи.
На ярмарку місто Торецьк представляли 17 роботодавців та 4 навчальні заклади, серед яких був Торецький професійний ліцей.
У ході заходу була проведена презентація нашого навчального закладу, під час якої майстер виробничого навчання   Сорокіна Т.А. дуже цікаво та докладно представила наш ліцей, після чого учні наглядно презентували свої професії, демонстрували свої навички та вироби, що в подальшому сприятиме їх працевлаштуванню на підприємства, які приймали участь в ярмарку вакансій. Інформаційний захід відвідали близько 160 жителів міста.

Підсумком проведення ярмарку було опитування відвідувачів щодо якості проведення заходу. Учасники ярмарку вакансій, як з боку роботодавців, так і з боку шукаючих роботу, відзначили високий рівень його організації та проведення.

 

   

                     

 

Мінна небезпека

 

         19 вересня 2017 року для учнів Торецького професійного ліцею тренерами з ІМН Цимбал Ольгою, Кривовим Антоном, Григор’євим Віктором, які представляють Швейцарський фонд з протимінної діяльності (FSD), було проведено інформування про мінну небезпеку.

         Мета заходу – зменшення рівня небезпеки та створення умов для безпечного життя цивільного населення.

         Лекція включає навчальні та тренувальні ініціативи, спрямовані на збільшення обізнаності щодо загроз шляхом поширення знань про існуючі ризики та посилення мотивації для безпечної поведінки дітей. Захід передбачав діяльність у трьох напрямках. Передусім, це опитування стосовно обізнаності, ставлення та поведінки населення до ризиків для дітей з подальшою розробкою ініціатив щодо інформації про розмінування відповідно до їх потреб.

         Учні ліцею отримали багато корисної інформації про небезпеку мін та боєприпасів, які не вибухнули, та пройшли інструктаж, як необхідно діяти у різних небезпечних обставинах.

 

 

     

 

Свято Знань

 

  1 вересня в Україні з давніх-давен не просто початок осені. Для мільйонів учнів, студентів, їх батьків, а також педагогів – це справжнє свято – День знань, з якого починається офіційний навчальний рік у всіх навчальних закладах країни.
         Святкова лінійка з нагоди першого дзвоника урочисто відбулася в Торецькому професійному ліцеї. Учнів, педагогів та всіх працівників привітали директор ліцею Чернобровкіна Інна Вікторівна, заступник голови ППО ТПЛ Курганова Олена Петрівна, викладач предмету «Захист Вітчизни» Алексютін Анатолій Анатолійович, гість свята настоятель Свято-Спирідонівського храму міста Торецьк Федорчук Георгій, які побажали, щоб 2017/2018 навчальний рік був мирним і щасливим, багатим на нові ідеї та звершення.

  Під бурхливі оплески музичним подарунком привітала всіх присутніх студентка 2 курсу Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, лауреат Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів, переможниця Гран-Прі в регіональному конкурсі «З піснею в серці-2016» Ярочкіна Ірина.

  Традиційно новий навчальний рік розпочався з Першого уроку на тему: «Європа – наш цивілізаційний вибір», «Європейські перспективи України».. Під час заходу згадувалась історична доля України, державотворення, боротьба за здобуття Україною статусу незалежної, суверенної, демократичної держави та бесіда про сьогодення, її перспективи.

  Свято першого вересня завжди залишається незабутнім, радісним і в той же час схвильованим. Бажаємо учням та педагогам, щоб не тільки 1 вересня було радісним, але й всі дні, проведені в ліцеї.

  Нехай новий навчальний рік додасть сили та наснаги у досягненні планів та реалізації найзаповітніших мрій!

   

   

                     

     

 

Для кожного з нас найдорожча і найрідніша та земля, на якій ми народилися, де живуть наші батьки, рідні, де поховані наші предки. Це – наша рідна земля, наша Україна.

         Щорічно, напередодні Дня Незалежності, ми відзначаємо День Державного Прапора України. Благородні синій та жовтий кольори неба і пшениці символізують небесну блакить та працелюбність українців.

         Колектив педагогічних працівників та учнів Торецького професійного ліцею прийняв участь у святковому марафоні та у флешмобі #МійЖовтоСинійПрапор, присвячених святкуванню Дня Державного прапору України та Дня Незалежності України і отримали подяку від голови військово-цивільної адміністрації м. Торецька Ярослава Дмитровича Руденка за активну участь у міській патріотичній акції «Прапор – оберіг».

         Любімо і шануймо все те, що є наше, найдорожче і найрідніше.

   

                         

Внимание! это сообщение появляется в Демо-версии.