Безпека в мережі інтернет. Інформаційна безпека в інтернеті
 

Небезпеки, що підстерігають нас в мережі  

Безпека в мережі інтернет. Інформаційна безпека в інтернеті Безпека в інтернеті - дуже важлива проблема нинішнього часу. І стосується вона всіх, від дітей до пенсіонерів. Вона стає все актуальнішою у зв'язку з масовим приходом в інтернет користувачів, майже, а то і зовсім, чи не підготовлених до погроз, їх чекають. Тому дана стаття і буде присвячена такого питання, як безпека в мережі інтернет. Адже страждає не один користувач, а й багато інших, об'єднані в одну глобальну структуру.

Якщо сказати коротко, то існують дві основні можливості того, як може ваш комп'ютер стати жертвою. Перше - ви самі, мандруючи по різних сайтах або встановлюючи програмне забезпечення з неперевірених джерел, а іноді і з перевірених, заражаєте свій комп'ютер. Друге - можлива також ситуація, коли зловмисники навмисно, за допомогою, наприклад, троянських програм або вірусів, роблять ваш пристрій джерелом небезпеки.

В результаті всього цього комп'ютер, іноді навіть таємно від свого власника, починає виконувати розсилку спаму, бере участь в DDoS-атаках на різні сайти, краде паролі. Буває й так, що провайдер змушений примусово відключити такий пристрій від глобальної мережі. Виходить, що якщо користувач не обізнаний про те, що являють собою основи безпеки в мережі інтернет, доведеться йому важко.

 Навіщо потрібен зловмисникам доступ до комп'ютера користувача

Даремно звичайний користувач думає, що його комп'ютер нікому не потрібен. Це раніше хакери часто писали віруси просто заради інтересу, зараз же це робиться майже завжди з комерційною вигодою. Років 20 тому назад зловмисник отримував задоволення від того, що міг просто відформатувати жорсткий диск. Або зробити так, що при включенні комп'ютера замість стандартного робочого столу з'являться які-небудь прикольні картинки. Зараз же вони роблять все можливе, щоб власник ПК якомога довше не знав про те, що його пристрій заражено і таємно від нього виконує додаткові функції.

Для чого все це робиться? Крім того, про що було сказано вище, хакери намагаються отримати доступ до ваших електронної пошти, гаманцях, аккаунтам в соціальних мережах, форумах. Трапляється так, наприклад, що ви лягаєте спати з 20 000 рублів на електронному гаманці, а вранці отримуєте СМС-повідомлення про те, що грошей на ньому вже немає. А з пошти всі ваші контакти, та й не тільки, отримують спам-листи, а то ще й трояни. Хакери можуть об'єднати безліч заражених комп'ютерів в єдину потужну мережу, провести DDoS-атаку навіть на потужні державні сервери. З самого простого, але також приносить гроші: заблокують роботу операційної системи і вимагатимуть гроші за усунення проблеми. І, до речі, гроші візьмуть, але комп'ютер залишать заблокованим. Так що безпека в мережі інтернет повинна стати основою вашої роботи в ній.

Уроки безпеки

Тепер трохи інформації про те, як забезпечити безпеку роботи в мережі інтернет.

 Не забувайте про щоденний захист.

Видаляйте відразу ж всі листи підозрілого змісту, не здумайте відкривати файли з невідомих джерел.

Ігноруйте всі пропозиції легкого заробітку, нікому не висилайте свої паролі, не переходьте за підозрілими посиланнями.

 Використовуйте тільки складні паролі, що складаються з складного набору цифр, букв і символів.

 Для кожного випадку призначайте свій, оригінальний.

Виходячи в мережу з місць загального користування, будьте акуратні й обережні. Це ж стосується і використання проксі-серверів. Бажано не проводити ніяких банківських та інших подібних операцій з таких місць.

 Віддавайте перевагу працювати з платіжними системами через їх власні програми, а не через сайт. Це набагато безпечніше.

Небажано відвідувати сайти для дорослих або подібні їм ресурси. Велика ймовірність підхопити троян.

 Слідкуйте за інтернет-трафіком, навіть якщо він безлімітний. Якщо він без особливої причини значно збільшився, це може бути ознакою активності вірусу.

 Якщо будете дотримуватися цих мінімальні правила безпеки в мережі інтернет, то уникнете багатьох проблем. Це, звичайно, далеко не все. Небезпек стільки, що не можна про них забувати ні на хвилину.

Внимание! это сообщение появляется в Демо-версии.