Позакласна робота 2015-2016 н.р.

Шаг во взрослую жизнь

     30 июня в Дзержинском профессиональном лицее новый выпуск. Событие это радостное и грустное одновременно. Радостное потому, что в самостоятельную жизнь вступает новое поколение выпускников, а грустное потому, что выпускники сегодня прощаются с лицеем. Они стали не просто взрослыми людьми, теперь они – дипломированные специалисты. Как всегда, к этому событию лицей готовился с особенным настроением, трепетом и волнением, ведь ребята должны будут запомнить этот день на всю жизнь. Выпускной – заветная мечта каждого студента. Для мастеров производственного обучения и преподавателей – это частица их жизни, которую они прожили вместе со своими воспитанниками, отдавая свои знания, опыт, любовь. Для родителей – это осознание того, что их дети уже взрослые, самостоятельные люди. Для выпускников – это прощание с беззаботной юностью, удивительной студенческой жизнью. На линейке студентам торжественно были вручены грамоты и благодарности за участие в общественной жизни лицея, за особые успехи в учебе, спортивные достижения. Уважаемые выпускники. Вы получили важный документ. Диплом – это не просто оценка знаний и успехов. Это шаг к новой взрослой жизни. И каким будет ваше будущее – зависит только от вас. Мы надеемся, что вы будете идти прямой дорогой по жизни. Это дорога в неизведанный, но интересный мир, мир добра и зла, мир надежд  и падений. Будьте самостоятельными и успешными. В добрый путь!

   

Дитинство від нас не йде, дитинство завжди разом з нами

            Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей - прекрасне свято радості та одвічної надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край.

У малечі не повинно бути нещасливого дитинства, і за це маємо відповідати ми, дорослі, тому турбота про дітей, захист їхніх прав повинен стати одним з найголовніших наших обов'язків.

У цей святковий день учні Дзержинського професійного ліцею,  які мають статус дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та   мешкають у гуртожитку  ліцею, відвідали Центр соціально-психологічної реабілітації дітей м. Торецька.

         Маленькі вихованці Центру тепло та привітно прийняли учнів ліцею Батуринець Ганну та Єрмілова Ігоря, які привітали малечу  зі святом  та подарували  їм подарунки.

         День захисту дітей – це нагадування усім нам про те, що на нашій планеті всі діти повинні бути щасливими, так давайте оточимо їх любов’ю, піклуванням та увагою, віддаючи їм тепло своїх сердець!

   

Всеукраїнська акція # Free Savchenko

З метою  виховання у молоді почуття патріотизму, національної гідності, готовності до захисту своєї держави 11 травня Дзержинський професійний ліцей приєднався до Всеукраїнської акції # Free Savchenko на захист Надії, яку утримують  у російській в’язниці. У нашому закладі було проведено уроки, лекції,бесіди про героїзм Надії Савченко та інших патріотів держави.

         Під час проведення заходів були широко використані державні символи України, наприкінці акції учні ліцею написали листа до Надії, де побажали їй скорішого повернення додому.

   

                                            Чорнобиль: 30 років жалю та скорботи

Чорнобиль... Тепер це слово знає увесь світ. Чорнобиль – це мука і трагедія, це подвиг і безсилля, це пам’ять, це наша нестерпна біль. Серед природних і техногенних катастроф, які сталися упродовж історії людства, Чорнобильська займає особливе місце, бо вона вписана чорними літерами в історію нашого народу та Батьківщини. Ця катастрофа засвідчила всемогутність і безсилля людини.

22 квітня 2016 року, до 30 – річчя Чорнобильської трагедії у Дзержинському професійному ліцеї була проведена лінійка – реквієм «Чорнобиль: 30 років жалю та скорботи». Метою проведення цього заходу було показати чорнобильську аварію, як найбільшу техногенну катастрофу не лише у ХХ ст., а й взагалі в історії людства, навести цифри людських та народногосподарських втрат України, розкрити краще духовні якості людей - ліквідаторів аварії, героїв - земляків, їх здатність віддати життя заради майбутнього та здоров’я українців.

У цьому заході взяли участь учні перших та других курсів з професії «Кухар, калькулятор» та «Штукатур, лицювальник, плиточник». Усім присутнім були представлені світлини, які продемонстрували красу міста Прип’ять, трагедію на Чорнобильській АЕС та жахливі наслідки, що  отримало людство внаслідок зміни траєкторії енергії мирного атома, що була покликана здійснювати рух цивілізації вперед, до прогресу. Вони були представлені у вигляді мультимедійної презентації «Чорнобиль: 30 років жалю та скорботи».

Бажаними гостями на лінійці стали ліквідатори ЧАЕС, герої  - земляки:  Чмирь В.О. – заступник голови ради «Союз чорнобильців України» та Шилов В.Г – член «Союзу чорнобильців України», які розповіли учням ліцею про свою долю, яка стала нерозривною із долею Чорнобиля. Ліцеїсти зрозуміли, що завдяки самовідданості ліквідаторів, багато з яких заплатили за це здоров'ям і життям, аварія була локалізованою, але залишила без даху над головою родини, забрала життя і здоров'я багатьох людей. Ризикуючи власним життям і здоров'ям, дзержинці, наряду з усіма, встали на захист не тільки своєю країни, але й сусідніх держав, та зробили усе можливе, щоб попередити подальше розповсюдження радіації.

Анастасія Чорнобай та Альона Гаврилюк читали вірші, присвячені трагедії та  героїчним вчинкам чорнобильців. Прозвучали пісні Н. Май «Чорнобильська біда» та «Свіча» у виконанні Варібруса Олексія, Завідей Анни та Троян Анни – учнів Дзержинського професійного ліцею.

Учням були представлені фотопортрети героїв-чорнобильців, жителів нашого міста, які віддали своє життя та здоров’я, рятуючи людство від катастрофи. Окремою темою на лінійці – реквієм стала емоційна розповідь Катерини Назаренко та Яна Пронічева про колишнього викладача ДПЛ О.Ф. Шматка, який одним із перших прибув у Чорнобильську зону і, не шкодуючи сил та здоров’я, очищав станцію від радіаційного забруднення.

Зворушливим моментом стало запалення свічок, якими була викладена трагічна дата «30», яка своїм полум’ям запалила в кожному серці почуття патріотизму та поваги до людей, які не шкодуючи життя йшли на смерть. Присутні учні дізналися багато нового про людей, що живуть поруч із ними і є справжніми героями. В їхніх душах зародилося почуття гордості та поваги, прагнення бути схожими на героїв - чорнобильців.

Низький уклін ліквідаторам,  віддавшим життя заради порятунку рідної країни. Це справжні герої. Їхній подвиг увійшов в історію і назавжди залишиться в наших серцях. Саме завдяки цим мужнім людям сьогодні ми живемо, працюємо, виховуємо дітей.

Минуло 30 років, але б'ють тривожним набатом дзвони Чорнобиля... Вони нагадують: Пам'ятайте! Хай не повториться! Хай земля зацвітає навесні пишним буйством кольорів, хай пнуться до сонця трави, хай повертаються з чужини журавлі, несучи на крилах радість зустрічі з рідною землею. Хай кожен новий день сповнює наші серця миром, спокоєм, одухотвореністю. Пам'ятаймо!

       

   «Збережімо довкілля разом»

         21 квітня 2016 року в Дзержинському професійному ліцеї пройшов екологічний фестиваль «Збережемо довкілля разом», метою якого є стимулювання роботи з екологічного виховання учнів, формування екологічного світогляду, пропаганди здорового способу життя, розвитку творчості та здібностей молоді. Учні 2 та 3 курсів оформили фотовиставку «Сміття – глобальна екологічна проблема» та виставку плакатів і колажів, присвячених міжнародному дню Землі, який святкують 22 квітня.

Також було організовано зустріч учнів ліцею з громадською організацією міста Торецька «Розвиток природи і бізнесу». Мета громадського об’єднання - оздоровлення міського середовища і задоволення потреби населення в місцях короткочасного відпочинку , а також комплекс заходів щодо охорони і розвитку природних якостей природного ландшафту (перетворення лісів в лісопарки, створення водосховищ). Керівник та члени організації,  випускники нашого ліцею, а саме Сидоров Олег  та Мосієнко Олександр,  ознайомили учнів  з Законом України  «Про благоустрій населених пунктів», постановою Кабінетів Міністрів України «Про затвердження дерев, кущів, газонів, квітників у населених пунктах»,   «Про відходи», Кодексом України про адміністративні правопорушення в галузі охорони природи, використання природних ресурсів, охорони пам’яток історії та культури, Кримінальним Кодексом України «Злочин проти довкілля», «Про охорону навколишнього середовища» та продемонстрували фотофакти.

   Під час спілкування  Угулава Натія розповіла  та продемонструвала презентацію «Екологічна проблема - забруднення навколишнього середовища». 

         Зустріч сприяла до вступу та  співпраці з організацією «Розвиток природи і бізнесу».

     

Тиждень біології

З 11.04.2016 по 15.04.2016 року у Дзержинському професійному ліцеї  відбувся тиждень біології, у якому брали участь учні І та ІІ курсів. Тиждень біології пройшов організовано, з використанням різноманітних форм і методів роботи.

         За час проведення тижня учня взяли участь у випуску стінгазети «На крилах інтелекту», конкурсі повідомлень з теми: «Найцікавіші факти з життя рослин і тварин», помірялися знаннями у біологічній вікторині, взяли участь у квесті «Пошук скарбів».

         Найактивніші учасники тижня отримали грамоти та гарний шанс відкрити свій талант. 

   

   

До Дня авіації та космонавтики

Весна нас приваблює не тільки своєю красою. В цей час відбулися визначні фізичні відкриття і події всесвітнього значення. Так, 12 квітня 1961 року, перемігши силу земного тяжіння, стартував перший у світі космічний корабель «Восток», пілотований людиною-космонавтом Ю.О.Гагаріним.

         З метою розширення світогляду учнів з історії становлення та розвитку авіації і космонавтики, розкриття внеску українців у розбудову космічної галузі, значення дослідження космосу для життя людини, у Дзержинському професійному ліцеї пройшли пізнавально-виховні години, присвячені знаменній даті. У холі ліцею була організована виставка стіннівок, яку підготували учні груп 1-3 курсів. Під керівництвом викладача фізики та астрономії Макаренко Ірини Миколаївни учасники гуртка «Квант» зібрали фотоальбом «Дню космонавтики присвячується», організували конкурс презентацій.

         В ході проведення пізнавально-виховних годин учні ліцею отримали багато корисної й цікавої інформації, оглянули фільми і презентації, присвячені польоту Ю.О.Гагаріна у космос; ознайомилися з українськими космонавтами: Арцебарським Анатолієм Павловичем, Попович Павлом Романовичем, Береговим Георгієм Тимофійовичем, Поповим Леонідом Івановичем, Шоніним Леонідом Степановичем, Каденюк Леонідом Костянтиновичем.

         Такі заходи формують в учнів переконаність у безмежності пізнання, розвивають любов до рідної країни – України.

   

Формула здоров'я

Кожна людина прагне прожити своє життя довго і щасливо. Але чи все ми робимо для цього? Давайте проаналізуємо наш звичайний день: вранці мало хто робить зарядку, не по режиму харчуємося; сваримося з друзями та близькими, нервуємо, вечорами відпочиваємо біля комп’ютера або телевізора. Не всі, але багато хто проводить свій день подібним чином. Природно, що у нас з’являються хвороби, нервові розлади, проблеми в школі, на роботі і в сім’ї.  Таким чином, сучасний рівень цивілізації та культури висуває в число найважливіших для людини завдань – самому навчитися не хворіти, бути здоровим. Здоров’я — це не відсутність хвороб, а фізична, соціальна, психологічна гармонія людини, доброзичливі, спокійні стосунки з людьми, з природою, із собою.

Проблема здоров’я — головна проблема, вирішення якої зумовлює факт подальшого розвитку нашої держави. Тому слід приділяти увагу усвідомленню молоддю цінностей здоров’я, розуміння визначної ролі здорового способу життя та формування індивідуальної поведінки на цих засадах.       У рамках Всесвітнього Дня здоров’я 7 квітня 2016р. у Дзержинському професійному ліцеї під керівництвом викладача хімії та біології Гозун Т.Г. пройшов відкритий виховний захід у формі круглого столу «Формула здоров’я».         

          Під час засідання круглого столу відбувся перегляд відеороликів та презентацій про здоровий спосіб життя, бібліотекар ліцею Хижняк О.Ю. та практичний психолог Бодачова О.А. розповіли учням про наслідки вживання алкогольних та енергетичних напоїв, учні приймали участь у групових іграх, конкурсах, кожен учасник висловлював свою точку зору щодо здорового способу життя відповідно до заповнених анкет.      В конкурсі «Назви 5 основних складових твого здорового способу життя» учні показали себе активними прихильниками здорового способу життя», не соромилися називати і погані свої звички, а наприкінці вивели власну формулу здоров’я: «Формула здоров’я = ЗСЖ + гарний настрій - шкідливі звички».    

На завершення заходу заступник директора з навчально-виховної роботи Агаркова О.М. побажала всім присутнім  здоров’я, здійснення мрій, успіхів у навчанні, учні отримали буклети про здоровий спосіб життя.

 

   

                                                                                                                                                                  

Вітаємо наших переможців!!!

16 березня в м.Бахмут (Артемівськ) відбувся регіональний смотр- конкурс  художньої самодіяльної творчості серед учнів ПТНЗ. На якому учні Дзержинського професійного ліцею Завідей Ганна (гр.19) та Варибрус Олексій (гр.20) здобули диплом ІІІ ступеню Донецької облдержадміністрації Департаменту освіти і науки  палацу  молоді «Юність» за розвиток творчої ініціативи та високу майстерність, що дає їм право виступу  на обласному рівні.

                                            

 

Масляна до нас прийшла, радість людям принесла!

       Масляна - свято, яке відзначали ще наші предки. Неодмінними атрибутами веселощів, пов'язаних із закінченням холодної пори, були рум'яні і круглолиці млинці, які символізують собою сонце, що повинно було вчасно вступити у свої володіння.

        За народним повір'ями це  саме веселе, дуже галасливе і народне свято. Кожен день цього тижня має свою назву, яка говорить про те, що в цей день потрібно робити.

        Звичайно, сьогодні дуже важко дотримати всіх звичаїв  і обрядів  свята,  але дізнатися про них було цікаво. В Масляну, насамперед, обов'язком  кожної людини було  допомогти прогнати зиму і розбудити природу від сну. На це й спрямовані всі традиції Масниці.

         Ось і в цьому році 13 березня, в день Прощеної неділі, у гуртожитку Дзержинського професійного ліцею  учні пільгової категорії разом з вихователем гуртожитку Носоновою О.В. та практичним психологом Бодачовою О.А. відсвяткували проводи Масляної. Весь тиждень діти готувалися до цієї події й чекали її з нетерпінням. На репетиціях вони дізналися, як раніше наші предки святкували Масляну, що означає і звідки бере початок цей звичай.

          Як годиться на святі, діти від душі веселилися: водили хоровод навколо масниці, співали хором коломийки, з цікавістю дивились театралізоване дійство « Масляна до нас прийшла,радість людям принесла», з захопленням брали участь у конкурсах.

          На закінчення хлопці та дівчата з задоволенням їли смачні млинці і солодощі, запиваючи їх гарячим чаєм.

     

                        Тарас Шевченко. Шляхами великої долі

Щороку 9 березня українці святкують День народження Тараса Григоровича Шевченка – видатного українського поета і прозаїка, драматурга, художника, політичного та громадського діяча. Твори Великого Кобзаря відомі сьогодні в багатьох країнах світу. Їх перекладено мовами понад ста народів, вони стали однією із дорогоцінних перлин у скарбниці світової культури.          

 З метою збагачування і розширення знання учнів про життя і творчість Т.Г. Шевченка; виховання любові до рідної мови, поетичного слова; формування культури слова через занурення в красу і багатство рідної мови; вшанування пам’яті видатного поета  в бібліотеці Дзержинського професійного ліцею було проведено  літературно-мистецьке свято «Тарас Шевченко. Шляхами великої долі» та огляд книжково-ілюстративної виставки «Кобзарева світлиця».           

Тарас Шевченко… Геній, мислитель, пророк. Людина незвичайної долі й незвичайного таланту, яка здобула світову славу. Він підніс духовну велич і красу українського народу на найвищу височінь, чим збагатив увесь світ. Звеличив Україну,звеличив увесь український народ.

   

 

                                      Свято Березня!

Нарешті настав цей березневий день, коли сильна стать може задовольнити всю прекрасну половину людства подарунками, кольорами почуттіві радості. У цей день жінка - це перш за все чуйність, вона заполоняє повітря своєю шикарністю та витонченістю. Недарма жіночий день святкують саме на початку весни, адже жінка і є тим початком як життя, так і гармонійності, вишуканості.

 Наш Торецький (Дзержинський) професійний ліцей цей день також не оминув стороною. У переддень свята, 4 березня, приємним подарунком для  чарівного жіночого колективу став концерт учнів ліцею груп 19, 20, 21, 22, 25. Вони порадували своїм співом, звабливими та запальними танцями, зворушливими віршами. Це було цікавим і ніжним подарунком від організаторів Сидоркіної Ольги Сергіївни та Бодачової Ольги Анатоліївни. Всіх жінок зачарувала мрійлива атмосфера, яку створили ведучі: Єрмілов Ігор (гр..20) і Батуринець Ганна (гр.20).

Тож вмійте дивувати жінок, бережіть їх і даруйте їм радість та позитивні емоції не лише 8-го березня, а й щодня.  Шановні жінки! Щиро вітаємо Вас з чудовим весняним святом 8 Березня! Бажаємо Вам міцного здоров’я, щастя, добра й  достатку, творчих звершень та благополуччя! Нехай у Вашому домі та колективі завжди панує взаєморозуміння та злагода. Нехай завжди Вас супроводжує успіх та хороший настрій! Бажаємо Вам сімейного достатку і щоб Ваше серце зігрівала любов рідних і повага оточуючих!

                                                                                                                                         

                                                                                                  

                                                                                                                                                                                                                                                     

Тиждень професії штукатур

З 1 березня 2016 року проводиться тиждень з професії «Штукатур, лицювальник-плиточник». Під час тижня учні будівельного профілю взяли участь у випуску стіннівок з тематики «Моя улюблена професія», помірялися знаннями у брейн-рингу та міні-вікторинах, аргументуючи та обґрунтовуючи свою точку зору. Похизувалися знаннями українських народних прислівїв та гуморесок про працю, взяли участь у розважальній програмі «Професійний погляд: від минулого до майбутнього, від теорії – до практики, від традиції до інновації». Захоплюючий процес виготовлення гіпсових виробів власними руками дав можливість отримати художні композиції.

Тиждень з професії будівельного профілю сприяв розкриттю творчого потенціалу учнів, пошукам нового підходу до використання сучасних будівельних матеріалів і виробів.

 

 

   

   

Тиждень фізики

З 08.02.16 до 12.02.16. у Дзержинському професійному ліцеї відбувся тиждень фізики, присвячений видатному фізику ХХ століття Альберту Ейнштейну, у якому брали участь учні І, ІІ, ІІІ курсів ліцею.

 Учні  самостійно підготували реферати, бліц - повідомлення, випустили стінгазету, присвячену видатному вченому. Провели конкурс презентацій та фільмів, в якому кращі роботи представили учні групи № 10 Полякова Ольга, та групи № 12 Гольба Олександр.

Учениці групи № 10 Швейцер Альона та Полунець Катерина виступили з цікавили повідомленнями, щодо наукових праць та життєвого шляху А.Ейнштейна. Відбулася інтелектуальна гра «Це цікаво знати» за участю груп № 10,15.

У останній  День Тижня відбувся брейн-ринг «Слабка ланка», у який брали  активну участь учні груп № 10,12,15,20,35.

   

 

Виставка декоративно-прикладного мистецтва

12 лютого 2016 року у Дзержинському професійному ліцеї відбулася виставка  декоративно-прикладної, технічної та фототворчості серед учнів та працівників профліцею.

За результатами виставки визначено:

 

 В номінації «Технічна творчість»:

 

1 місце –    виріб з металу «Павук» - учень гр.32 Данічев Станіслав

                   «Квіти» з металу – учень гр.32 Андрусенко Артем

«Троянда» з полімерної гліни - учениця гр.10 Ткаченко Олександра

2 місце -     Вироби з гіпсу «Маша та Ведмідь» - Керівник Дехтяр Т.В.

                   Набір для комину – керівник Шевченко Л.П.

Виріб з металлу «Тримач під квіти» - учні гр.32 Алексютенко Олексій

Шевченко Микита

3 місце -     Віконні решітки - учень гр.32 Дроздов Олександр

Птах з граніту - учень гр.11 Козленко Артем

 

 В номінації «Декоративн-прикладна  ворчість»:

 

1 місце -     вишиванка «Герб України» - кухар Атаманюк Н.А.

вишиванка «Святковий рушник», «Набір для вишивання» - майстер виробничого навчання Андрушой Н.М.

2 місце -     Картина з тополиного пуху «Багіра» - Керівник Носсонова О.В.

Випалювання«Тигр» - учень гр.15 Домбровський Данило

ляльки-мотанки - учень гр.21 Смагін Сергій, учень гр.25 Черніков Михайло

3 місце -     оригамі «Павич» - учениця гр.20 Батуринець Ганна

квілінг «Ваза ажурна» - учень гр.20 Єрмілов Ігор

 

 У номінації «Фототворчість» призове місце посіли учні гуртка «За здоровий спосіб життя».  

   

 

 

 Герої Крут -  борці за українську державність

 

Гортаючи сторінки історії нашої Батьківщини, починаєш розуміти  наскільки багатостраждальним та тернистим шляхом вона пройшла при збереженні своєї державності та здобутті незалежності. Ось і сьогодні, 29.01.2016 року, у Дзержинському професійному ліцеї пройшов тематичний вечір, присвячений одній із них.

«Герої Крут – борці за українську державність» - позакласний захід, присвячений трагедії, яка відбулась 29.01.1918 року на станції Крути. Метою проведення цього заходу стало формування  в учнів почуття  патріотизму, любові до свого народу, його історії та героїчного минулого. Особливу увагу при проведенні було приділено розвитку мотивації, спрямованої на підготовку до захисту Вітчизни на прикладі подвигу однолітків.

 У підготовці та проведенні позакласного історичного заходу взяли участь учні групи № 10 та актив історичного гуртка  «Кліо»: Гаврилюк Альона, Пронічев Ян, Полякова Ольга та Полозова Настя, які навчаються в ліцеї за професією «Кухар, калькулятор».

Учасники із зворушенням доповідали присутнім та гостям про трагічну загибель студентського куреня під Крутами, який став символом патріотизму та жертовності у боротьбі за незалежну Україну.  Усі присутні зрозуміли, що бій під Крутами мав важливе історичне значення, оскільки затримав більшовицькі загони і тим самим дозволив Урядові УНР вперше з часів скасування Гетьманщини у 1764 році добитися міжнародного визнання України на переговорах у Бресті.

Подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю у боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі. Вони - студенти, курсанти, гімназисти – виявилися у своєму патріотизмі вище за класові інтереси і коли постала потреба - без вагань віддали молоде життя в ім’я волі свого народу.

Вічна слава героям Крут!

 

   

 

День відкритих дверей у ДПЛ

  Планом проведення заходу були передбачені екскурсії по навчальним кабінетам, перегляд відеофільма про ліцей. Для гостей учнями ліцею була організована фотовиставка «Учнівське дозвілля», конкурс плакатів і виставка до Дня Святого Миколая, де поруч з новорічними композиціями, учні продемонстрували своє кулінарне мистецтво, власноруч зробивши кондитерські вироби.

Перед гостями виступила в.о.директора Дзержинського професійного ліцею Агаркова О.М., яка привітала всіх присутніх із святом, а також розповіла про можливості, які надає наш навчальний заклад своїм учням.

«Педколектив робить усе можливе для того, щоб наші випускники змогли посісти гідне місце у суспільстві та максимально проявити себе у практичній діяльності», - сказала у своєму зверненні до присутніх Оксана Миколаївна Агаркова.

Зустріч з абітурієнтами закінчилася солодким столом у їдальні ліцею, який підготували учні групи 30 «Повар, калькулятор».

Головним у нашому заході було надати випускникам шкіл практичної допомоги у виборі професії, свого майбутнього, щоб вони після закінчення ліцею були затребуваними, щоб була можливість підвищення свого професійного рівня. І така можливість у міцному співробітництві з підприємствами міста у нас є. Про це знають наші учні, про це повинні знати абітурієнти та їхні батьки.

Захід закінчився. Але ми з вами, випускниками шкіл, не прощаємося. Ми говоримо вам – до побачення! До нових зустрічей у Дзержинському професійному ліцеї!